fbpx

Jaki kolor zobaczyłeś najpierw? To wiele mówi o twoich emocjach

Spójrz na obrazek. Który kolor zobaczyłeś najpierw? Wbrew pozorom to nie jest bez znaczenia. Barwa, którą dostrzegamy w pierwszej chwili jest powiązana z naszymi emocjami i wskazuje w jakim nastroju jesteśmy danego dnia. Tu nie chodzi o myślenie, lecz natychmiastową obserwację bez analiz.

Eksplozja kolorów przedstawiona na zdjęciu zawiera w sobie niezwykłą mieszankę intensywnych barw, które wzajemnie w siebie przechodzą. Aby dostrzec każdy kolor z osobna, nasz mózg potrzebuje na to zwykle czasu. Ta barwa, którą dostrzeżesz najpierw będzie informacją zwrotną  o tobie – pokaże aktualny stan emocjonalny, w jakim właśnie się znajdujesz.

 

Czerwony

Zobaczyłeś czerwony? Z pewnością rozpiera cię dziś energia do działania i masz ochotę na sporą dawką wrażeń. To idelany dzień, aby pójść na rower, jogging lub tańce. Masz milion pomysłów na minutę i chcesz się nimi podzielić z innymi. Umów się z kimś na randkę, albo towarzyskie spotkanie.

Różowy
Dziś jesteś optymistycznie nastawiony do świata. Bywasz spontaniczny i wesoły. Jednocześnie też zwróć uwagę, czy nikt w twoim otoczeniu nie wykorzystuje twojej otwartości dla własnych, egoistycznych celów. Tego dnia, łatwo u ciebie o naiwność.

Pomarańczowy
Jesteś pełen energii do pracy, zatem bardzo możliwe, że dziś zrealizujesz większosć wyznaczonych przez siebie zadań. Cechuje cię błyskotliwość i kreatywność. Pamiętaj jednak, aby zadbać o równowagę. Sporo umysłowych aktywności w ciągu dnia, wymaga późniejszego odpoczynku i relaksu.

Żółty
Żółty to kolor optymistów i ludzi otwartych na nowe doświadczenia. To doskonały dzień na podróż lub mniej wymagającą wycieczkę, która pozwoli ci się aktywnie zregenerować. Choć w pracy może być trudno się skupić, to twój optymizm sprawi, że nikt z tego powodu nie będzie robił problemów. To doskonały czas na współpracę z innymi i pogłębianie stosunków społecznych.

Jasnozielony
Dostrzegłeś jasnozielony? Cechuje cię dziś zdeterminowanie i odwaga. Może to również oznaczać, że potrzebujesz zmian. Zarówno tych małych jak i wielkich, do których szykujesz się od dawna. To dobry moment na zrobienie kroku do przodu. Jesteś pewny siebie i wierzysz we własne zasoby. Nie będzie lepszej chwili niż „teraz”.

Ciemnozielony
A może zobaczyłeś najpierw barwą ciemnozieloną? Prawdopodobnie masz dziś mało pojemności na emocje czy interakcje z kimkolwiek. Możliwe, że jesteś dziś pesymistycznie nastawiony do życia, narzekasz i marudzisz. Najchętniej schowałbyś się pod kocem i przeczekał trudny czas. To, co może pomóc w takiej chwili, to kontakt  z naturą, np. spacer po lesie.

Niebieski
Cechuje cię dziś wysoki poziom skoncentrowania. To doby dzień na realizację wyjątkowo trudnych zadań. Twój intelekt jest jak ostrze brzytwy i wychwytuje wszystko, co do tej pory mu umykało. Dzisiaj jesteś skupiony, i jednocześnie masz lotny umysł. Wykorzystaj ten czas na naukę czegoś nowego, zapisz się na kurs, idź na spektakt, poczytaj wymagającą książkę.

Fioletowy
Masz dziś wyjątkowy kontakt z własną intuicją. Dziś otrzymasz odpowiedzi na pytania, które nurtują cię od dawna. To dobry czas na podejmowanie trudnych decyzji. Warto również wrócić do niezrealizowanych planów i rozważyć ich spełnienie – oczywiście krok po kroku. Wykorzystaj dzień na rozpisanie planu działania i oddaj się błogim marzeniom.

Biały
Biały nie oznacza nicości czy braku. Wręcz przeciwnie – jest podstawą każdej barwy. Oznacza to, ze dziś może zdarzyć się absolutnie wszystko. To właściwy czas na „nowe” i „inne”. Jeżeli od dawna odmawiasz sobie przygód czy zmian – ten dzień będzie idelany. Czas opuścić bezpieczną skorupę i poddać się życiu.

 

Opracowanie:Kamila Gulbicka
Źródło: chillizet.pl

 

 

 

Dodaj komentarz