fbpx

Jak porozumieć się ze zwierzętami? Autorka „Języka cudów” uczy nas rozmawiać z czworonożnymi przyjaciółmi

Amelia Kinkade jeszcze do niedawna była hollywoodzką aktorką i tancerką. Wiele lat temu jej serce przyciągnęły zwierzęta, zarówno dzikie jak i domowe i to im postanowiła poświęcić resztę życia. Dziś jest światowej sławy ekspertką od komunikacji ze zwierzętami.

Język cudów

  • Zwierzęta na wszelkie możliwe sposoby próbują nas uzdrawiać. Z nimi wszystko jest w porządku. To my jesteśmy problemem. Za każdym razem, gdy mamy kontakt ze zwierzęciem, pomagamy sobie – wyznała Amelia Kinkade.

Ta niezwykła kobieta i autorka książki o nawiązywaniu kontaktu ze zwierzętami „Język cudów” rozmawia z rekinami, gorylami, tygrysami, lampartami, słoniami, kangurami, wężami, a także z psami, kotami, końmi, kozami, papugami, pszczołami i mrówkami. Jej zdaniem ta zwykła umiejętność jest dostępna dla każdego, kto ma czyste serce i spokojny umysł.

Amelia od 16 lat jeździ po świecie. Jest zapraszana przez ludzi, którzy opiekują się ogrodami zoologicznymi i rezerwatami zwierząt. Pomaga zarówno weterynarzom, placówkom ochrony zwierząt jak i rodzinom królewskim. Kobieta stworzyła organizację charytatywną, która chroni gatunki zagrożone wyginięciem.

Rozmowa jak medytacja

Na pytanie, na czym polega fenomen rozmawiania ze zwierzętami, Amelia odpowiada, że to proces medytacyjny i że każdy może się podłączyć do świata zwierząt, jeśli tylko ma czyste intencje. Zwierzęta nieustannie komunikują się z nami, lecz to my nie słuchamy.

 – Wyciszamy umysł, wyciszamy emocje i słuchamy ciałem duchowym. To proces medytacyjny, bardzo głęboka forma koncentracji, transu. Aktywuje się część mózgu dotąd nie używana. I w tym stanie wchodzimy w tunel bezwarunkowej miłości i wdzięczności. Przekazujemy myśli i uczucia i odbieramy informacje w postaci obrazów, odczuć w ciele, uczuć, smaków, zapachów. To może brzmi tajemniczo, ale jest proste, wymaga tylko praktyki.

Zdaniem autorki „Języka cudów”  powstało mnóstwo badań na temat komunikacji i uzdrawiającej mocy zwierząt, chociażby badania o właścicielach zwierząt domowych. Ci, którzy mają w domu psy lub koty spędzają mniej czasu w szpitalach. Psy pomagają upośledzonym dzieciom, a także tym, które doznały traumy. Psy pomagają również ofiarom zamachów terrorystycznych. Gdy poszkodowani ludzie pogłaskają psa, endorfiny wydzielane do mózgu sprawiają, że szok zostaje zniwelowany.

Porozmawiaj ze swoim psem

Każde zwierzę, o ile podejdziemy do niego we właściwy sposób, otworzy nam do siebie drogę. Opowie, co go boli, co go cieszy, co lubi jeść i kogo kocha.

 – One doskonale zdają sobie sprawę z ludzkich intencji i zamiarów. Kochają swoje rodziny. Rozpaczają, gdy tracą ukochanych ludzi. Zakochują się, smucą, śmieją, mają nadzieję i marzą. Rozumieją każde słowo, które wypowiadamy, a często reagują zanim w ogóle coś powiemy. „Widzą” obrazy w naszym umyśle, reagują na nasze myśli i emocje. Zwierzęta mają zdumiewającą świadomość klimatu emocjonalnego panującego w ich rodzinach – wyjaśnia Amelia i dodaje, że zwierzęta potrafią odczuwać znacznie więcej niż ludzie ograniczeni intelektem.

– Czują ból członków swojej rodziny, nawet gdy znajdują się daleko od domu. Jeśli chodzi o lojalność, uprzejmość i wybaczenie ich zakres odczuwania jest większy niż u ludzi. Niektóre zwierzęta sięgają takich stanów świadomości, które przekraczają doświadczenia większości ludzi – mówi.

Amelia proponuje, by każdy z nas nawiązał prawdziwy, żywy kontakt z czworonożnym przyjacielem. Aby to się udało należy podejść do zwierzaka ze zrozumieniem, czułością i całkowitą, bezgraniczną akceptacją. Przekonać psa lub kota, że kochamy go bezgranicznie i przyjmujemy takiego, jaki jest – w bezwarunkowy sposób. Warto je zapewniać, że są dla nas ważne.

Dla wszystkich zainteresowanych Amelia przygotowała 8-stopniowy proces nawiązywania kontaktu ze zwierzęciem. Oto on:

  1. Wycisz umysł. Wsłuchaj się w swoje serce.
  2. Prześlij strumień światła ze swojego serca do serca zwierzęcia. Ujrzyj srebrną falę światła, wypływającą z twojego serca i łączącą cię z sercem zwierzęcia. Informacje między wami będą podróżowały tą świetlną ścieżką w obie strony. Gdy fala dotrze do serca zwierzęcia, poczujesz radosne szarpnięcie spowodowane nawiązaniem kontaktu.
  3. Podekscytowanie, wzruszenie do łez, euforia to odczuwalne wskaźniki, które powiedzą ci, że nawiązałaś kontakt ze zwierzęciem.
  4. Rozpocznij od czegoś pozytywnego. Powiedz psu lub kotu, że go kochasz i zadaj pytania niosące ze sobą uczucie miłości: co lubi jeść, kogo kocha, co daje mu szczęście. Zapytaj, co możesz zrobić, aby je uszczęśliwić.
  5. Skupiaj się na własnym ciele i słuchaj. Wykorzystaj swoje ciało jako instrument. Co widzisz? Jaki smak, zapach czujesz? Jakie uczucia ci towarzyszą? Otrzymasz obrazy i odczucia szybciej niż sama możesz je stworzyć. Zaufaj im.
  6. Teraz możesz zapytać o to, czego zwierzę się boi. Poproś, aby powróciło do czasu, w którym nastąpił uraz psychiczny. Zapytaj, co dałoby mu poczucie bezpieczeństwa.
  7. O co jeszcze chciałabyś zapytać? Zadawaj wszelkie możliwe pytania i odbieraj odpowiedzi.
  8. Podziękuj zwierzęciu za „rozmowę” i z powrotem skup się na własnym ciele. Obserwuj, jak srebrny węzeł między wami rozwiązuje się, a ty i zwierzę wracacie do codziennej świadomości.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: rdziurdzikowska.pl

 

 

Dodaj komentarz