fbpx

W Kętrzynie powstał sad miejski. Za kilka lat każdy będzie mógł zebrać w nim owoce

Aby uczcić 31 rocznicę częściowo wolnych wyborów, władze Kętrzyna wpadły na ciekawy pomysł. Zamiast kolejnego pomnika powstał miejski sad, w którym posadzono 20 drzewek owocowych.

Kętrzyński sad będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców, już za kilka lat każdy będzie mógł w nim zebrać gruszki, jabłka, śliwki czy wiśnie. Nowy obiekt powstał niedaleko Ogrodu Zapachów, przy skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Sikorskiego.

-Tu jeszcze dwa lata temu była tylko trawa, teraz jest Ogród Zapachów, który rośnie i kwitnie i za jakiś czas będzie wyglądał pięknie, jest sad miejski, a niebawem będą łąki kwietne i budki lęgowe dla owadów i to wszystko naprawdę niewielkim kosztem – powiedział Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna.

Sadzonki zakupione zostały we własnym zakresie, przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, oraz  przez miejskich radnych i urzędników. Drzewka zasadzono 4 czerwca.

– To szczególny dzień, 31. rocznica częściowo wolnych wyborów, cieszę się, że w taki sposób, wspólnie możemy ją uczcić – skomentował Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

W sumie zasadzonych zostało 20 drzewek owocowych.

Źródło: UM Kętrzyn

Dodaj komentarz