fbpx

Agnieszka Mnich mistrzynią świata we freestyle footballu

Agnieszka Mnich, znana również jako „Aguśka”, zdominowała międzynarodową scenę freestyle footballu wśród kobiet. Niedawno, podczas weekendu, polska zawodniczka zdobyła swój piąty tytuł mistrzyni świata, broniąc go na zawodach w Nairobi.

Sukces Agnieszki Mnich w ciągu sześciu lat

Swoją karierę w freestyle’u Agnieszka Mnich rozpoczęła w 2013 roku. Pierwszy raz na szczyt podium mistrzostw świata wspięła się pięć lat później. W 2018 roku triumfowała na zawodach, które odbyły się w Warszawie. W następnych latach dodawała do swojego dorobku kolejne tytuły, z wyjątkiem roku 2020.

Ostatni, piąty tytuł mistrzowski „Aguśka” zdobyła w miniony weekend, pokonując wszystkich rywali na turnieju w Nairobi. W decydującym meczu pokonała Jasmijn Janssen z Holandii. Wśród mężczyzn zwycięzcą został Norweg Erleng Fagerli, dziesięciokrotny mistrz świata i legenda freestyle footballu.

Popularność Agnieszki Mnich wzrosła w ostatnich miesiącach. Polska zawodniczka miała okazję pokazać swoje umiejętności podczas losowania fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Mnich podzieliła się również w mediach społecznościowych swoim doświadczeniem z treningu z Kylianem Mbappe, znanym piłkarzem PSG.

 

Dodaj komentarz