fbpx

Policjant podczas wakacji w Turcji uratował tonącego mężczyznę

Podczas urlopu w Turcji, sierżant Paweł Nietrzebka, doświadczony dzielnicowy z Mszczonowa, pomógł uniknąć tragedii. Wykorzystując swoje umiejętności ratownicze, Nietrzebka ocalił życie mężczyzny, który tonął w morzu.

Scena rozegrała się w popularnym kurorcie Kemer. Paweł Nietrzebka, który jest nie tylko policjantem, ale także wykwalifikowanym ratownikiem medycznym z trzydziestoletnim doświadczeniem, spędzał czas z rodziną na plaży. Gdy pływał w morzu, zauważył mężczyznę, który wydawał się w trudnej sytuacji na wodzie. Niezwłocznie podjął decyzję o interwencji.

Policjant zanurkował, aby pomóc poszkodowanemu, który w międzyczasie zniknął pod powierzchnią wody. Zauważył, że mężczyzna traci powietrze i tonie. Policjantowi udało się podnieść go na powierzchnię, ale wówczas niespodziewanie poszkodowany, spanikowany, uwiesił się na swoim wybawicielu i wciągnął go pod wodę.

Jednak dzięki swojemu doświadczeniu, Nietrzebka potrafił zachować spokój. Udało mu się oswobodzić, podpłynąć do poszkodowanego od tyłu i zastosować profesjonalny chwyt ratowniczy. Następnie odholował mężczyznę do liny z bojami ograniczającymi kąpielisko i zabezpieczył go, mocując jego ręce na linie w taki sposób, aby jego głowa była ponad powierzchnią wody.

Chociaż Nietrzebka krzyczał, wzywając pomoc, nikt z początku nie zareagował. Policjant zdecydował się więc na kolejne działanie. Po upewnieniu się, że stan poszkodowanego jest stabilny, odłączył się na chwilę i podpłynął do brzegu, aby wezwać dodatkową pomoc.

W pobliżu znalazł wypożyczalnię sprzętu pływackiego, gdzie spotkał dwóch ratowników. Gdy dowiedzieli się o sytuacji, natychmiast wsiedli na skutery wodne i ruszyli na pomoc poszkodowanemu. Mężczyzna, który cały czas trzymał się kurczowo liny, został wyciągnięty z wody i przetransportowany na brzeg, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

 

One thought on “Policjant podczas wakacji w Turcji uratował tonącego mężczyznę

  • 12 lipca 2023 at 21:31
    Permalink

    Nikogo nie uratował. Uratowali tureccy ratownicy.

    Reply

Dodaj komentarz