fbpx

Stworzyli firmę z 4-dniowym tygodniem pracy i urlopem wypoczynkowym bez limitów

Polska firma Spadiora prezentuje nową wizję zarządzania personelem, w której pracownik jest postrzegany nie tylko jako cześć maszyny produkcyjnej, ale jako istota ludzka z indywidualnymi potrzebami i marzeniami. W firmie Spadiora, pracownicy mogą korzystać z nielimitowanego urlopu, a ich tygodniówka zawiera tylko cztery dni pracy, pozostawiając im do wyboru wolne piątki lub poniedziałki.

Marta i Jan Lech-Maciejewscy, współwłaściciele marki, są przekonani, że takie podejście do prowadzenia biznesu jest możliwe dzięki ich innej głównej aktywności — są influencerami i znani w sieci pod marką SuperStyler.

Dyrektorzy firmy Spadiora, twórcy, którzy po latach jako influencerzy poszukują wartości w swojej pracy, założyli firmę, w której chcieliby sami pracować. Marta zauważa, że pracownicy, którzy mają większą kontrolę nad swoim harmonogramem i urlopem, mogą być bardziej produktywni i szczęśliwi. Brak ograniczeń i elastyczność w zarządzaniu czasem pomagają pracownikom osiągać lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Pomimo obaw, że nielimitowany urlop może prowadzić do nieobecności i niewydolności, firma stwierdziła, że jest to korzystne dla produktu końcowego. — Liczba zamówień rośnie, a godzin pracy jest mniej. Jak to się udaje? U nas nie ma dupogodzin. Nie ma też plotek i nieustannego parzenia kawy — wyjaśnia Marta Lech-Maciejewska.

Jednak, aby system funkcjonował, pracownicy muszą znaleźć zastępstwo w firmie na czas swojej nieobecności. To wymaga dobrych relacji zespołowych i przyczynia się do poprawy atmosfery w miejscu pracy.

Firma oferuje również dodatkowe benefity, takie jak urlopy menstruacyjne i dodatkowe świadczenia urlopowe. Chociaż Spadiora może sobie na to pozwolić dzięki zróżnicowanym źródłom dochodów, zauważają, że ich model biznesowy przyciąga lojalnych, zaangażowanych i produktywnych pracowników, co przekłada się na sukces firmy.

— Wychowałam się w małej mazurskiej miejscowości, gdzie praca była nadrzędną wartością. Dziś można w ofertach przebierać, a młode pokolenie zupełnie inaczej podchodzi do pracy. My oferujemy im coś, co jest dla nich najcenniejsze, czyli czas wolny, dodatkowe 8 godzin, z którymi mogą zrobić, co chcą — mówi Marta.

Wizja firmy Spadiora na miejsce pracy zorientowane na pracownika może służyć jako model dla innych firm, które chcą przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych pracowników w coraz bardziej konkurencyjnym świecie biznesu.

Podczas gdy praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, a firmy szukają nowych sposobów na utrzymanie pracowników, podejście Spadiora do elastycznego zarządzania czasem pracy i nieograniczonych urlopów może być kluczem do przyszłości miejsca zatrudnienia.

One thought on “Stworzyli firmę z 4-dniowym tygodniem pracy i urlopem wypoczynkowym bez limitów

  • 11 lipca 2023 at 14:07
    Permalink

    Już czekam aż mój szpital przejdzie na taką formę zatrudniania.

    Reply

Dodaj komentarz