fbpx

Niebywały bieg. 105-latka poprawiła rekord świata na 100 metrów

Julia „Hurricane” Hawkins poprawiła w wieku 105 lat rekord świata w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.

Jak się okazuje – wiek to tylko liczby. Choć być może to wyświechtany frazes, jednak 105-letnia Julia „Hurricane” Hawkins zdaje się żyć właśnie tym motto. Lekkoatletka z Luizjany ustanowiła weterański rekord świata. w biegu na 100 metrów.

W zawodach Louisiana Senior Games w Hammond pokonała ten dystans w 1:02.95. Była pierwszą Amerykanką w historii, która w ogóle zdecydowała się na to, mając ukończone 105 lat.

Przyszło tyle osób, napędzali mnie do wyczynu. Niestety, nie spełniłam swojego celu. Tym było „zejście” poniżej minuty – przyznała po rywalizacji.

Hawkins urodzona w lutym 1916 roku kilka mil od stadionu w Hammond zapowiedziała, że to nie jej ostatni taki bieg. I że w końcu dopnie swego, bo czuje się na siłach i w zdrowiu, żeby jeszcze kilka razy podjąć próbę poprawienia swojego czasu. Jak twierdzi, dobrym fundamentem do budowania formy były lata treningów kolarskich. W nich także uczestniczyła w Senior Games. Dla wszystkich, którym zaimponowała, biegaczka ma radę: – nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jesteście na coś za starzy albo że czegoś wam nie wypada.

Źródło:  sport.tvp.pl

Dodaj komentarz