fbpx

21 maja: Dzień Odnawiania Znajomości

Dzień Odnawiania Znajomości wypada 21 maja i należy do tak zwanych świąt nietypowych. Ta data może stać się idealną okazją do wspomnień, do działania w kierunku odświeżenia dawnych kontaktów, a kto wie – może nawet odzyskania dawnej miłości.

Ilu jest takich ludzi, z którymi kiedyś śmialiśmy się do upadłego, przeżywaliśmy przygody? Jeśli dziś odnowimy kontakt choćby z jednym z nich, uznajmy to za sukces.

Sposobów, by odnowić dawną znajomość, jest wiele, ale najpierw musisz pomyśleć, czy warto wracać do przeszłości. Koniecznie zrób selekcję i zastanów się z kim warto naprawić relację, a kto niekoniecznie zasługuje na twoją uwagę lub drugą szansę.

1. Przejrzyj listę kontaktów

Jeśli znajdziesz tam kogoś, z kim wiążą cię pozytywne wspomnienia, nie zwlekaj. Zadzwoń lub napisz wiadomość. Może jeszcze nie wszystko stracone.

2. Stara miłość nie rdzewieje

A może jest osoba, z którą łączyło cię kiedyś silne uczucie? Być może wasza miłość nie wygasła pomimo utraty kontaktu. Czasem zdarza się tak, że każda ze stron czeka w nieskończoność na wiadomość od tej drugiej.

Przełam barierę i wyjdź z inicjatywą. Pamiętaj, że nie masz już nic do stracenia, dlatego możesz zaryzykować. To może być piękny początek nowej, dawnej miłości.

3. Przedmioty narzędziem odnawiania znajomości

Wbrew pozorom, za pomocą przedmiotów można przywołać wspomnienia, z którymi wiążą się silne emocje. Może to być pamiątka ze wspólnej wycieczki z przyjaciółką lub pluszak – pierwszy prezent od dawnej sympatii.

Zrób zdjęcie tej rzeczy i w Dniu Odnawiania Znajomości wrzucić je na portal społecznościowy. Koniecznie oznacz osobę, z którą chcesz odświeżyć kontakt. W ten sposób zachęcisz ją do rozmowy o przeszłości. Kto wie… może kolejnym krokiem stanie się snucie planów na przyszłość?

4. Paczka pełna wspomnień

Dzień Odnawiania Znajomości możesz wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Pamiętaj, że im bardziej wpłyniesz na emocje osoby, z którą chcesz odbudować relację, tym większa szansa na sukces.

Doskonałym pomysłem może być wysłanie paczki niespodzianki. Przygotuj pudełko, do którego wrzucisz wspólne zdjęcia, drobne pamiątki, upominek kojarzący się z tobą. Możesz dodatkowo dołączyć list, szczególnie kiedy paczka adresowana jest do twojej dawnej miłości.

5. Po prostu zadzwoń

Prawdopodobnie to najprostszy i mało oryginalny sposób na odbudowanie kontaktu, ale wcale nie oznacza, że nie jest skuteczny. Dzień Odnawiania Znajomości to świetny pretekst do rozpoczęcia rozmowy.

Przed wykonaniem telefonu, mogą ci towarzyszyć obawy. To naturalne, ale spróbuj nastawić się pozytywnie. Jeśli podejdziesz do tego z optymizmem, wasza rozmowa na pewno odbędzie się w przyjaznej atmosferze.

***

Koniecznie zapamiętaj datę 21 maja jako Dzień Odnawiania Znajomości i wykorzystaj go najlepiej jak się da. Pamiętaj, że nie masz nic do stracenia, a korzyści mogą być ogromne. Możesz na nowo zdobyć przyjaciela lub zamienić dawną miłość w aktualną. Nie przegap idealnej okazji na odświeżenie starych kontaktów, powodzenia!

 

Źródło: sympatia.onet.pl

Dodaj komentarz