fbpx

Do tej skrzynki warto wrzucać listy do Mikołaja – na pewno przyjdzie odpowiedź

W ubiegłym roku tuż przed świętami ponad 600 listów do Świętego Mikołaja znalazło swoje miejsce w małej czerwonej skrzynce ustawionej przy bloku na ul. Jana Styki 33 w szczecińskim Pogodnie. Ta niezwykła inicjatywa, zapoczątkowana przez mieszkańców, znów ożywa w grudniu, przynosząc świątecznego ducha do wielu serc, szczególnie dzieci.

Inicjatywa pełna ciepła i magii

Pomysłodawczynią akcji jest Anita Matczuk, mieszkanka Szczecina, która będąc mamą trójki dzieci, postanowiła dodać odrobinę radości i magii do świątecznego okresu. Inspiracją dla niej był świąteczny film. Czerwona skrzynka z napisem „Listy do św. Mikołaja” szybko stała się miejscem, gdzie dzieci mogły wysyłać swoje marzenia i życzenia.

Zaskakująca odpowiedź społeczności

Pani Anita, spodziewając się niewielkiej liczby listów, była zaskoczona ogromnym odzewem. Otrzymała ich aż 600, a każdy list z adresem zwrotnym otrzymał odpowiedź. Odpisując na 573 z nich, pani Anita, wraz z pomocnikami, wykazała się niezwykłym zaangażowaniem i cierpliwością.

W tym roku obok skrzynki stanął również domek Mikołaja, pełniący nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też miejsce, gdzie dzieci mogą wejść, zrobić sobie zdjęcie i poczęstować się pierniczkiem. Domek będzie czynny codziennie od 7 do 20, podczas gdy skrzynka jest dostępna non stop.

Zmiany w odpowiadaniu na Listy

W tym roku pani Mikołajkowa zapowiada zmianę w sposobie odpowiadania na listy – będą one drukowane, ale każda odpowiedź będzie miała osobisty charakter, by każde dziecko miało pewność, że jest to odpowiedź na jego list.

Prośby dzieci są różnorodne i pełne niewinności – od zabawek po proste życzenia jak mleczna czekolada. W ubiegłym roku większość próśb dotyczyła tradycyjnych prezentów, jak lalki, misie czy klocki lego, ale nie brakowało też bardziej wzruszających życzeń.

Akcja „Listy do Świętego Mikołaja” w Szczecinie to coś więcej niż tylko zwykły konkurs świąteczny. To wyraz wspólnoty, magii i radości, który przypomina o prawdziwym duchu świąt. Inicjatywa ta stanowi piękny przykład tego, jak małe gesty mogą przynieść ogromną radość i wprowadzić magiczną atmosferę w serca dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz