fbpx

Czyste Beskidy 2023: Wyjątkowa akcja sprzątania beskidzkich szlaków

17 września, malownicze tereny Cięciny staną się miejscem spotkania nie tylko dla miłośników gór i świeżego powietrza, ale też dla tych, którzy chcą wziąć udział w kolejnej, ósmej edycji akcji Czyste Beskidy.

Akcja Czyste Beskidy jest corocznym przedsięwzięciem, które ma na celu zachowanie piękna beskidzkich szlaków oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. W tym roku organizatorzy przygotowali wyjątkowy program na terenie osady “Sopki Stopki” w Cięcinie.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie bez wątpienia sprzątanie górskich szlaków, które rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 13:00. Uczestnicy będą mogli odebrać specjalne zestawy do sprzątania w biurze festiwalowym.

W tym roku organizatorzy zapraszają również do uczestnictwa w szeregu atrakcyjnych warsztatów oraz interesujących spotkań. Dla najmłodszych przygotowano trasę z przewodnikiem, podczas której dzieci będą miały okazję poznać beskidzką przyrodę. Ponadto, w programie znalazły się takie atrakcje jak: Trash Vertical — połączenie biegania ze sprzątaniem, warsztaty tworzenia eko woreczków, wielkoformatowa planszówka i wiele innych.

Jednak to nie koniec atrakcji. O godzinie 13:00 odbędzie się oficjalne otwarcie Czyste Beskidy Festiwal oraz pierwszego pieszego szlaku PTTK w Cięcinie. To wielkie wydarzenie dla lokalnej społeczności oraz miłośników pieszych wędrówek.

Spotkanie górskie z Mariuszem Hatalą i Kacprem Kłodą z teamu Salewa to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę. Wspólnie z ekipą GOPR będzie można także spróbować swoich sił we wspinaczce na ściance.

Na koniec, o godzinie 17:00, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać koncertu Gooral i Kamera. Wydarzenie zakończy się o godzinie 18:00.

Czyste Beskidy to nie tylko akcja sprzątania, ale również festiwal pełen atrakcji dla całej rodziny. Wspólne działanie na rzecz środowiska naturalnego oraz okazja do spędzenia czasu w pięknych górskich okolicznościach przyrody to niewątpliwie wyjątkowe przeżycie.

Dodaj komentarz