fbpx

Piotr Młynarczyk, jako pierwszy Polak, pokonał dystans 20-krotnego Ironmana – 4520 km

Piotr Młynarczyk, do niedawna policjant, odnotował oszałamiający sukces w jednym z najtrudniejszych triathlonów na świecie — Swissultra. Na tle spektakularnych krajobrazów Europy, Młynarczyk stanął przed zadaniem pokonania niewyobrażalnie długiego dystansu odpowiadającego 20-krotności pojedynczego Ironmana.

Niebywałe wyzwanie

Wyobraźcie sobie przepłynięcie 76 km, jazdę na rowerze przez 3600 km, a następnie bieg przez 844 km. Tak wygląda wyzwanie, które stanęło przed Młynarczykiem. Całkowita odległość, jaką musiał pokonać, wynosiła 4520 km. Wielu by się poddało, ale nie on.

Nie tylko sportowe, ale i emocjonalne zwycięstwo

Chociaż wyzwanie było ogromne, Piotr miał wsparcie – nie tylko od swojego teamu, ale również od bliskich. Jego żona, Tatiana Młynarczyk, wyraziła swoje uczucia i podziękowania na Facebooku, nazywając to doświadczenie „jedną wielką przygodą”.

Zaszczytne drugie miejsce

Piotr nie tylko przekroczył linię mety, ale również zdobył wicemistrzostwo Pucharu Świata w zawodach Swissultra, kończąc z imponującym czasem 528:30:16, co dało mu drugie miejsce.

Chociaż w zawodach udział wzięło dwóch Polaków — Piotr Młynarczyk i Tomasz Lus — to właśnie Piotr stał się pierwszym Polakiem, który ukończył tę monumentalną trasę.

Swissultra, pierwsze tego typu zawody rozgrywane w formule Pucharu Świata w Europie, przyciągnęło zawodników z całego globu, ale to właśnie Młynarczyk postawił Polskę na podium, udowadniając, że determinacja, trening i wsparcie mogą przekształcić marzenia w rzeczywistość.