fbpx

Pojawił się zwiastun nowej ekranizacji Akademii Pana Kleksa

Kilka rozpoczęto pracę na planie nowej ekranizacji bajki  Jana Brzechwy – „Akademii Pana Kleksa”. Niedawno ukazał się zwiastun filmu.

Pierwsza ekranizacja „Akademii Pana Kleksa” miała miejsce w 1989 roku. Wówczas w rolę ekscentrycznego nauczyciela, Ambrożego Kleksa, wcielił się Piotr Fronczewski.

Nowa „Akademia Pana Kleksa”

Od kilku miesięcy wiadomo, że powstanie nowa ekranizacja opowieści. Będzie to współczesna odsłona bajki Jana Brzechwy w reżyserii Macieja Kawulskiego. Tytułową rolę zagra w niej Tomasz Kot. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun wyczekiwanego filmu.

Zwiastun wskazuje, że fabuła filmu będzie nieco odbiegać od książki. Kluczową postacią ma być Ada Niezgódka — z pozoru zwyczajna dziewczynka, która trafia do magicznej placówki.

Kiedy film trafi do kin?

Scenarzystą adaptacji „Akademii Pana Kleksa” jest Krzysztof Gureczny. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski. W kultową postać ekscentrycznego pedagoga wcielił się uznany aktor Tomasz Kot. W roli głównej bohaterki Ady Niezgódki wystąpiła 13-letnia Antonina Litwiniak. W filmie zobaczymy również Piotra Fronczewskiego, choć tym razem w roli Doktora.
Nowa „Akademia Pana Kleksa” zadebiutuje na ekranach kin w grudniu 2023 roku.

Dodaj komentarz