fbpx

Na obiad z psem. W Katowicach powstał DOGBAR, gdzie czworonogi mają legowiska i boksy

W Galerii Katowickiej powstała przestrzeń w strefie restauracyjnej, gdzie można spokojnie zjeść w towarzystwie swojego czworonoga. DOGBAR powstał we współpracy z katowickim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt oraz sklepem Leopardus.

W Katowicach powstało miejsce skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt — DOGBAR — czyli restauracja, do której można przyjść z własnym czworonogiem. Inicjatywa została stworzona dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów.

— Cieszę się, że zostałam zaproszona do pomocy w tworzeniu DOGBARU, gdyż świadczy to o świadomości pomysłodawców i ich chęci stworzenia miejsca przyjaznego psom i zgodnego z ich potrzebami — mówi Beata Nowak.

– Wyjątkowość tego projektu polega na umożliwieniu lepszego zintegrowania psów z codziennym życiem oraz pozwala na udział w różnych aktywnościach razem z nimi. Miejsca wyznaczone dla psów w postaci legowisk i boksów, poprzez odseparowanie ich od głównego ciągu komunikacyjnego, dają psom możliwość odpoczynku w towarzystwie swojego opiekuna. Specjalna strefa dla psów w Galerii Katowickiej pozwala również na socjalizację naszych pupili, co jest kluczowe w ich rozwoju emocjonalnym. Zapraszam do odwiedzin i miłego spędzenia czasu w towarzystwie innych zwierzolubów – komentowała Beata Nowak.

Właściciele psów mogą bez stresu zjeść tu posiłek w towarzystwie swojego pupila, bez obaw, że przyprowadzenie ze sobą zwierzaka będzie źle odebrane przez inne osoby. DOGBAR zapewni komfort także czworonogom – przewidziano tu pięć stanowisk dla psów, w których będą mogły odpocząć, dostać miseczkę z wodą, czy zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Bardziej zsocjalizowane pieski będą mogły przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i psów – w specjalnych kojcach.

Psy są tu pełnoprawnymi gośćmi

Kojce i legowiska zapewnił sklep Leopardus. Funkcjonowanie miejsca określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.

– Zależy nam, żeby wszyscy – i opiekunowie piesków, i same zwierzaki, ale też osoby, którym niekoniecznie po drodze z obecnością zwierząt w strefie food court – czuli się u nas komfortowo. Stąd pomysł stworzenia miejsca, gdzie psy będą pełnoprawnymi gośćmi oraz gdzie będą się czuły tak dobrze, jak to możliwe w miejscu publicznym. Mamy nadzieję, że DOGBAR będzie dla odwiedzających taką samą frajdą, jaką dla nas było tworzenie go, i wywoła uśmiech opiekunów i radosne merdanie ogonem ich czworonożnych przyjaciół – mówi Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej.

W DOGBARZE stanie również instapoint dla zwierzaków – gdzie będzie można zrobić stylowe zdjęcie w miejskim klimacie.

Galeria Katowicka regularnie na różne sposoby wspiera zwierzęta. Sklep Leopardus już kilka razy zorganizował akcję adopcji psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, z myślą o pomocy schronisku zbierane są też plastikowe nakrętki.

Dodaj komentarz