fbpx

Emocje wytwarzają pole elektromagnetyczne. Najzdrowsza dla serca jest wdzięczność

Przez ostatnie dwadzieścia lat instytut HeartMath wymyślił techniki, mające na celu zintegrowanie ciała i duszy. A wszystko po to, by uzyskać dostęp do intuicji i umiejętnie nawiązywać dobre relacje społeczne. Okazuje się, że kluczem jest wdzięczność.

Jak to możliwe?

W porównaniu do pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez mózg, wartość elektryczna pola serca jest około 60 razy większa i przenika każdą komórkę w ciele. Wartość magnetyczna jest w przybliżeniu 5000 razy silniejsza niż pole magnetyczne mózgu i może zostać wykryta za pomocą przyrządów w odległości kilku metrów od ciała.

Pole serca, a dokładniej pulsujące fale energii serca działają jako nośnik informacji, synchronizującej i koordynującej pracę całego ciała. Rytm bicia serca zmienia się znacząco w zależności od doświadczanych przez nas emocji.

Zaraźliwe emocje

Emocje negatywne takie jak gniew czy frustracja są powiązane z bezładnym, chaotycznym biciem serca. Z kolei emocje pozytywne takie jak miłość lub wdzięczność są powiązane z gładkim, harmonijnym, spójnym rytmem serca. Badania w Instytucie HeartMath udowadniają, że poprzez pole elektromagnetyczne serca rozprowadzamy emocje po całym ciele, a także przekazujemy nasz stan emocjonalny na zewnątrz. Dlatego ci, z którymi przebywamy „przejmują” nasze emocje i na odwrót. Silne emocje członków rodziny czy przyjaciół wywierają na nas ogromny wpływ.

Badania wykazały, że człowiek posiada samodzielne zdolności do wprowadzania się w stan harmonii, czyli stan, w którym mózg i serce współpracują niczym zgodny organizm. Wystarczy jedynie pielęgnować wdzięczność. Współodczuwanie czy docenianie są bowiem naturalnym remedium na stres i podnoszą harmonię w sercu. Jednocześnie są spoiwem, które łączą nas z drugim człowiekiem i wywołują dobre samopoczucie. Zamiast oddzielenia czujemy głęboką zażyłość z całym światem, a stąd już tylko krok do odczuwania pełni szczęścia.

Zobacz więcej:

 

Źródło: YouTube

Opracowanie: Kamila Gulbicka

 

Dodaj komentarz