fbpx

Artystka upiększa szare i zaniedbane ulice miasta zamieniając je w tęczę

Utalentowana artystka od czterech lat upiększa ulice swojego miasta – zamieniając zaniedbane i zniszczone budynki w tęczę kolorów.

Te piękne kompozycje kolorystyczne można zobaczyć od niedawna na budynkach w Gloucester, angielskim mieście oddalonym około 180 km na zachód od Londynu. Tash Frootko do tej pory dokonała transformacji 25 domów, zdobywając tym samym serca mieszkańców.

Ogromny projekt, ostatecznie zaprezentowany w tym tygodniu, stanowi kamień milowy w jej misji wprowadzania kolorów do tego angielskiego miasta, w którym mieszka, a które, jak uważa, przez lata zyskało dość negatywną opinię.

Postrzegam Gloucester jako wielkie puste płótno… i we wszystkim widzę potencjał – mówi 42-latka, która mieszka w mieście nad rzeką Severn od dwóch dekad. –Rzędy wiktoriańskich domów w zabudowie szeregowej wyglądają wspaniale, gdy pomaluje się je na odważne i żywe kolory. To przywraca je do życia po latach, kiedy stały się szare i bezduszne. Ludzie będą teraz nazywać tę część miasta Placem Tęczy – i jest to najbardziej kolorowy plac w kraju– opowiada z radością Tash.

tęczę
Trzy sąsiadujące ze sobą ulice placu są połączone dwoma muralami autorstwa lokalnych artystów: Zoe Power i Eloise Henderson-Figueroa.

Dzieła sztuki ewoluują, gdyż obecnie powstały ogromne dzieła sztuki łączące rzędy kolorowych domów szeregowych– powiedziała Frootko. Odzew ze strony mieszkańców jest niezwykle pozytywny.

tęczę

Wszystkie pokolenia i kultury cieszą się z tego, co robię i proszą mnie o kontynuację i przekształcanie zaniedbanych części miasta, które ludzie zazwyczaj oceniają negatywnie. To ogromny zaszczyt móc poprawić wygląd miasta dla jego mieszkańców i odwiedzających. Każdy zasługuje na to, by żyć we wspaniałym otoczeniu i kochać miejsce, w którym mieszka.

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz