fbpx

Uśmiechnij się! Dziś Światowy Dzień Optymisty :)

21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty. Radość z codziennego życia i przekonanie, że zawsze jest idealnie, takie myśli towarzyszą każdemu optymiście.

Dzień optymisty to jedno z najmłodszych świąt znajdujących się w naszych kalendarzach. Obchodzone jest od 2016 roku. Inicjatorem jego utworzenia była Fundacja „Jestem Optymistą”. Głównym zadaniem tej organizacji jest rozpowszechnianie pozytywnego myślenia pośród społeczeństwa w naszym kraju. Działacze tej fundacji uważają, że Polakom brakuje radości życia. Dlatego w Dzień Optymisty pragnął napełnić ludzi pozytywną energią, dzięki której ich codzienne życie będzie przyjemniejsze.

Jak dowodzą badania naukowców pozytywne podejście do życia sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Optymiści rzadziej zapadają na choroby serca i krążenia. Pozytywne myślenie jest również kluczem podczas leczenia wielu chorób, poczynając od przeziębienia na chorobach nowotworowych kończąc. Optymizm i myślenie o sukcesie jest również bardzo ważne podczas rehabilitacji. Zarówno fizjoterapeuta jak i pacjent muszą myśleć pozytywnie o wyniku końcowym ich ciężkiej pracy. Dzięki temu proces powrotu do pełni zdrowia jest o wiele krótszy i przyjemniejszy.

Psychologowie zauważają, że osoby o pozytywnym nastawieniu do świata są bardziej towarzyskie. Inni ludzie lubią otaczać się optymistami, ponieważ są oni często iskierką nadziei w ich codziennym szarym życiu. Jednak myślenie tylko w pozytywny sposób nie jest zdrowe. W sytuacji kryzysu optymiści mogą przeżywać ciężkie załamania nerwowe i depresję. Dlatego w życiu najważniejsza jest równowaga. Optymiści muszą otaczać się osobami, które przypomną im, że kiedyś coś może się nie udać. Pesymista musi mieć u boku towarzysza, który powie mu, że kiedyś będzie lepiej.

Dodaj komentarz