fbpx

Artysta buduje rzeźby leśnych gigantów, aby przyciągnąć ludzi bliżej natury

Thomas Dambo buduje swoje drewniane trolle na całym świecie, chowają je w w dzikich lasach. Artysta ma nadzieję, że uda mu się w ten sposób choć wyciągnąć ludzi z ciasnych miast i ekranów komputerowych, aby choć na chwile mogli się połączyć ze światem natury.

Wszystkie jego rzeźby wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Autor chce w ten sposób pokazać, jaki potencjał tkwi w materiałach, które często są wyrzucane, zaśmiecając świat przyrody.

Od dziecka zawsze uwielbiałem słuchać różnych bajek i starych opowieści. Marzyłem o magicznych światach wypełnionych smokami i trollami. Jako nastolatek zacząłem pisać swoje własne historie, później jako raper nagrałem kilka płyt. Mogłem w ten sposób zwiedzać i tworzyć wszechświat. W moim najnowszym projekcie połączyłem wszystko powyższe. Recykling, rapowanie, naturę i rzeźby – opowiada artysta.

Najnowszy projekt nosi nazwę „7 trolli i magiczna wieża”. Jest to bajka, opowiedziana za pomocą rzeźb i słów, ukryta w lesie, wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Wiem, że brzmi to trochę myląco, ale po obejrzeniu filmu wszystko nabierze głębszego sensu.

Oto kilka faktów na temat pracy wykonanej przez Thomasa:

  • Wysokość 7 trolli waha się od 7 do 18 metrów. Wieża wznosi się 17 metrów nad ziemię.
  • Budowa zajęła mu oraz jego15 osobowej załodze około 25 tygodni.
  • Drewno to głównie stare półki z supermarketu, palety i gałęzie z upadłych drzew.
  • Ekspozycja znajduje się w jednym z belgijskich lasów.

Źródło: thomasdambo.com

Dodaj komentarz