fbpx

Polki wezmą udział w pierwszych w historii mistrzostwach świata w amp futbolu kobiet!

W listopadzie 2024 roku w miejscowości Barranquilla w Kolumbii odbędą się pierwsze mistrzostwa świata w amp futbolu kobiet. Polska reprezentacja, będąca pionierem tej dyscypliny, ma szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej.

Historia amp futbolu kobiet w Polsce jest krótka, lecz intensywna. Reprezentacja powstała zaledwie półtora roku temu, ale już zdążyła zyskać uznanie na międzynarodowej scenie piłkarskiej. Polskie zawodniczki, będące pierwszą żeńską drużyną narodową w amp futbolu w Europie i jedną z pierwszych na świecie, szybko udowodniły swoją wartość.

Ich zapał i determinacja w walce o sportowe marzenia zostały dostrzeżone przez UEFA. Europejska federacja piłkarska uznała polski projekt za najlepszą piłkarską inicjatywę dla osób z niepełnosprawnością w Europie, co zaowocowało nagrodą odebraną w Nyonie, w Szwajcarii.

Kolejnym krokiem w rozwoju amp futbolu kobiet w Polsce był historyczny mecz, który odbył się we wrześniu podczas 12. edycji turnieju Amp Futbol Cup. Polskie zawodniczki zmierzyły się wtedy z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, odnosząc prestiżowe zwycięstwo 1:0. Decydującym momentem był gol zdobyty w 27. minucie przez Martę Rumińską.

Teraz przed polską reprezentacją stoi jeszcze większe wyzwanie – udział w pierwszych mistrzostwach świata w amp futbolu kobiet. Ogłoszenie przez World Amputee Football Federation organizacji tego turnieju wywołało ogromne emocje w środowisku piłkarskim. Mistrzostwa, które odbędą się od 2 do 11 listopada 2024 roku w kolumbijskiej Barranquilli, będą niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowej karierze polskich ampfutbolistek.

Ich uczestnictwo w turnieju to nie tylko szansa na zdobycie sportowych laurów, ale również ważny krok na drodze do promocji amp futbolu wśród kobiet na całym świecie. Polska reprezentacja, jako jedna z pionierek tej dyscypliny, ma szansę na zostanie inspiracją dla kolejnych pokoleń zawodniczek.

Dodaj komentarz