fbpx

„Ona kocha życie” – Nastolatka z dziecięcym porażeniem mózgowym ogłoszona królową balu

Licealistka z porażeniem dziecięcym z Iowa została wybrana królową balu.

Koledzy Courtney Tharp nie są zaskoczeni, że została wybraną królową balu w tym tygodniu. Kochają jej uśmiech, entuzjazm i optymistyczne nastawienie do życia. Nikt nie zwraca uwagi na to, że zmaga się ze zdolnościami motorycznymi lub ma pewne problemy z mówieniem.

U 9 miesięcznej Courtney, teraz 17-latki, zostało zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe. W poniedziałek wieczorem dowiedziała się, że jej starsi koledzy wybrali ją na królową balu. Kiedy wybuchły oklaski i członkowie samorządu przybili z Courtney piątki, jej oszołomieni rodzice rozpłakali się ze wzruszenia.

Po prostu oszalałam – mówi matka Courtney Amy Tharp z Iowa. Jednak byłam przygotowana. Miałam ze sobą chusteczki.

Courtney uczęszcza do liceum WaverlyShell Rock w Iowa i ma mnóstwo znajomych. Jej wieloletni przyjaciel, Kaleb Staack, 17-latek, został w poniedziałek ogłoszony królem balu.

Byłem szczęśliwy każdy by był ale byłem bardziej skupiony na Courtney mówi Kaleb. To było wspaniałe uczucie, kiedy Courtney wygrała … Przychodzi do szkoły codziennie z wielkim uśmiechem na twarzy. Jest zadowolona cały czas na 110 procent. Kocha życie i bierze z niego to co najlepsze. Jest wielką inspiracją dla wszystkich.

Amy Tharp(43), przyznała, że ona i jej mąż John Tharp(52), byli bardzo zdenerwowani, kiedy dowiedzieli się, że ich jedyne dziecko zostało nominowane do korony. Ale telefon dyrektora szkoły Jeremy Langnera, uspokoił ich.

Jeremy zadzwonił do mnie i powiedział – ‘To jest naprawdę szczera rzecz. Oni nie złośliwi to nie jest żart. Oni naprawdę uwielbiają twoją córkę’.

Tharp mówi, że Courtney skorzystała na uwzględnieniu jej wraz z ponad 700 uczniami w publicznym liceum.

Dzieci, które mają specjalne potrzeby nie są już wykluczane jak kiedyśmówi Tharp. Dzieciaki po prostu wiedzą, że to jest Courtney oraz jak jest, i akceptują to.

Drużyna starszych uczniów Liceum WaverlyShell Rock Go-Hawks zagra mecz z drużyną Oelwein High School’s Huskies w piątkowy wieczór. Courtney i Kaleb będą obecni podczas meczu jako reprezentanci władzy królewskiej w szkole.

To świetna sprawa – mówi dyrektor Langner. Dzieci w tej szkole różnią się jak wszędzie w swój własny, unikalny sposób, ale spotykają się i pomagają sobie nawzajem.

 

 

Źródło http://www.today.com/news/she-loves-life-teen-cerebral-palsy-named-homecoming-queen-8C11259363

 

 

Dodaj komentarz