fbpx

W Centrum Kopernika można zobaczyc 130 polskich wynalazków, które w 2014 roku zdobyły nagrody na światowych targach innowacji

Ma 10 lat, a skonstruował łazik marsjański. Wynalazek Marka Rauchfleisza – i wiele innych – zobaczysz 17 i 18 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wszystko w ramach 22. edycji Giełdy Wynalazków.

To już 22. edycja Giełdy. Zobaczymy na niej 130 wynalazków naukowców, inżynierów i studentów, które zdobywały wyróżnienia na międzynarodowych wystawach, między innymi w Genewie, Norymberdze czy Brukseli w dziedzinach takich jak: ekologia, chemia, biologia, elektronika, medycyna, mechanika, budownictwo czy informatyka.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów chce w ten sposób promować osiągnięcia polskich naukowców oraz firm i ma nadzieję, że przełoży się to na większe zainteresowanie polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi. Wśród eksponatów znajdzie się między innymi wykrywacz smogu elektromagnetycznego opracowany przez 14-letnią Katarzynę Chrapko. To nie jedyna nagroda, którą w zeszłym roku przyznano dziewczynie: Chrapko otrzymała również Złoty Medal podczas Brussels Innova 2014 za opracowanie metody badania i bezinwazyjnego leczenia chorych organów ludzkich za pomocą infradźwięków.

Pierwszego dnia Giełdy o godzinie 14.00 odbędzie się oficjalne otwarcie połączone z wręczeniem nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkać będzie można również przedstawicieli Urzędu Patentowego RP, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wstęp na Giełdę Wynalazków jest bezpłatny.

Źródło: innpoland.pl

Dodaj komentarz