fbpx

“Chciałbym, ale się boję’. Na co ludzie nie mają odwagi? Zaskakujące wyniki ankiety

Jak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, obdarowanie nieznajomej osoby komplementem znalazło się na pierwszym miejscu listy rzeczy, jaką dorośli chcieliby zrobić publicznie, ale brakuje im odwagi. Co jeszcze chcielibyśmy móc swobodnie zrobić bez osądzania? 

Sondaż przeprowadzony wśród 2000 dorosłych wykazał, że 40 procent “świadomie ogranicza” się w życiu codziennym, obawiając się krytyki otoczenia.

Ponad połowa respondentów poczułaby się znacznie lepiej, gdyby mogła wyjść poza swoją strefę komfortu, ale brakuje im na to odwagi ze względu na opinie innych.

Jedna osoba na trzy (34 procent) martwi się, co inni ludzie pomyślą, a 43 procent ogranicza się, ponieważ sądzi, iż inni byliby zszokowani, gdyby poznali ich prawdziwą osobowość.

Pavan Chandra z Peperami, która zleciła badanie jako część nowej kampanii zachęcającej do spontaniczności, powiedziała: “Jako naród jesteśmy tradycyjnie znani jako nieco sztywni i powściągliwi. Jeśli każdy wyszedłby poza swoją strefę komfortu raz na jakiś czas, zacząłby dostrzegać bardziej zabawną i ekscytującą stronę życia”.

Sondaż, przeprowadzony przez OnePoll ujawnił, że pójście do kina w pojedynkę, śpiewanie na głos i chodzenie boso to inne niekonwencjonalne aktywności, których się wstydzimy!  Według ankiety 62 procent uważa, że każdy powinien mieć możliwość ekspresji bez osądzania, a 24 procent czuje się oceniana na co dzień.

Wiele osób uważa, że najbliżsi byliby zszokowani, gdyby zobaczyli, że robią coś, czego normalnie by nie robili.

Wiele osób wyznaje, że poczułaby się o wiele  szczęśliwsze, gdyby mogły się wyłamać od przeciętności i zrobić w życiu coś innego, np. odwiedzić nowe miejsce, zrobić coś zabawnego czy spróbować czegoś niekonwencjonalnego.

Chcemy zachęcić ludzi do porzucenia nieśmiałości i robienia tego, na co mają ochotę, w sposób bardziej swobodny i bez skrępowania” – dodała Chandra.

Ile rzeczy z tej listy top 10 zrobiłeś publicznie? Pomijając nr 6, zachęcamy do przeniesienia ich na swoją listę rzeczy do zrobienia – i spróbuj zrobić nr 5. i 10. w tym samym czasie! 🙂

10 RZECZY, KTÓRE DOROŚLI CHCIELIBY MÓC ROBIĆ PUBLICZNIE

1.    Prawić komplementy nieznajomym
2.    Pójść samemu do kina
3.    Iść ulicą śpiewając głośno
4.    Powiedzieć komuś, że się go kocha
5.    Słuchać czegoś bez słuchawek
6.    Puszczać bąki lub bekać
7.    Chodzić boso
8.    Ćwiczyć jogę w parku
9.    Poprawiać bieliznę
10.   Tańczyć na ulicy

Zobacz też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno, o życiowych zmianach, podróżach i wychodzeniu ze strefy komfortu

Dodaj komentarz