fbpx

5 niezwykłych miejsc z lotu ptaka. Które z nich znacie? (cz.2)

Przedstawiamy drugi zestaw niezwykłych fotografii. Ich wspólnym mianownikiem  jest fakt, że zostały zrobione z lotu ptaka.  Zabieramy Was w ekspresową podróż dookoła globu i pokazujemy  10 niezwykłych miejsc, których zdjęcia zostały zrobione z powietrza.

 

1.Szyny kolejki nadziemnej, Vancouver, Kanada

Zautomatyzowany system metra w Vancouver, nazywany również „podniebnym pociągiem” (SkyTrain), biegnie zarówno pod ziemią, jak i na filarach nad powierzchnią ziemi. SkyTrain ma ponad 50 stacji i obsługuje głównie trzy linie — Expo, Millennium i Canada Line.

 

2. Pola tulipanów, Sassenheim, Holandia

Holandia słynie nie tylko z wiatraków. To tutaj znajdują się największe pola  tulipanów, które tworzą kolorowy krajobraz. Na wiosnę turyści mogą spacerować lub jeździć rowerami wśród tej bajecznej scenerii.

 

3. Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta, Australia

Uluru, znane także jako Ayers Rock, jest świętym miejscem australijskich aborygenów. To formacja skalna zbudowana z piaskowca, monumentalnie wyłaniająca się na nizinie w południowej części Terytorium Północnego, w samym środku Australii. Miejsce znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

4. Dugi Otok, Chorwacja

Wyspa o długości około 43 km i szerokości 5 km jest także nazywana „Długą Wyspą” i należy do największych na Adriatyku.

 

5.Weybridge, Vermont, Stany Zjednoczone

Zaskakujący widok z lotu ptaka, na którym widzimy cień klonu wiosną w Weybridge w amerykańskim stanie Vermont.

lotu

 

Źródło: msn.com

Zdjęcie główne: Pilbara, Australia Zachodnia

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz