fbpx

Kiedyś prosił o pomoc, teraz sam został lekarzem

W 2015 roku Wojciech Wiese, mający wówczas zaledwie 17 lat, opublikował wpis na popularnym polskim portalu społecznościowym wykop.pl. Jego post zawierał przerażające informacje — młody człowiek, walczący z zaawansowanym stadium chłoniaka Hodgkina, prosił o pomoc w finansowaniu swojego leczenia, które nie było refundowane przez NFZ. Historia Wojciecha wywołała ogromną falę wsparcia wśród użytkowników portalu, którzy zdecydowali się pomóc mu w jego walce.

W roku 2023 oglądamy zupełnie inny obraz — ten sam Wojciech, teraz zdrowy, spełnił swoje marzenie i stał się lekarzem. Wystosował on kolejny wpis na wykop.pl, tym razem zrobił to, aby podziękować za wsparcie, które otrzymał osiem lat temu, oraz aby pochwalić się swoim nowym zawodem, który pozwala mu pomagać innym ludziom.

W swoim wpisie Wojtek wyraził wdzięczność społeczności wykop.pl, pisząc: “Chciałbym podziękować Społeczności portalu za wsparcie w 2015 roku. Wtedy prosiłem o pieniądze na leczenie wtedy nierefundowane ratujące moje życie.Teraz spełniłem swoje marzenie z oddziału onkologii dziecięcej i zostałem lekarzem. Dziękuje, bez Waszego wsparcia nie spełniłbym swojego marzenia!”

Dzięki wsparciu, które otrzymał od użytkowników portalu, Wojtek miał możliwość podjąć walkę z chorobą i ostatecznie ją pokonać. Teraz, jako lekarz, jest w stanie przekazywać tę pomoc innym, którzy borykają się z podobnymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Historia Wojtka pokazuje siłę i potencjał społeczności internetowych. Ludzie, których nigdy nie spotkał, zdecydowali się pomóc mu w najtrudniejszych chwilach jego życia.

Życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz