fbpx

Sukces polskich maturzystów na światowej arenie

Na początku 2024 roku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Outstanding Pearson Learner Awards. Podczas gali aż 12 uczniów z Akademeia High School otrzymało łącznie 15 nagród. Troje maturzystów, Juliusz Ameljan Kowalski, Mateusz Kasprzak oraz Paulina Gąsiorowska zostało nagrodzonych za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level, co jest niebywałym sukcesem. W jakich dziedzinach polscy uczniowie są najlepsi i gdzie kontynuują edukację?

Outstanding Pearson Learner Awards to prestiżowa nagroda przyznawana na całym świecie dla wszystkich uczniów zdających maturę A Level z egzaminacyjnego boardy Pearson Edexcel.

Sukces polskich uczniów za 2023 rok

Podczas uroczystej ceremonii podsumowującej osiągnięcia za 2023 rok aż 12 wyjątkowych uczniów z Akademeia High School z Warszawy zostało uhonorowanych imponującą liczbą 15 nagród od Pearson Edexcel. Medale i dyplomy za najwyższe osiągnięcia zostały wręczone przez dwóch przedstawicieli z Pearson Edexcel, Nicolę Fox i Mike’a Hewetta.

Bardzo ważną informacją jest także to, że aż troje maturzystów nagrodzono za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level (Best in the World), co jest wybitnym osiągnięciem. Cała trójka podjęła studia na najlepszych światowych uniwersytetach. Nagrody powędrowały do:

Juliusza Ameljana Kowalskiego w dziedzinie CHEMIA – obecnie studiuje na Politechnice Delft w Holandii, stypendysty Akademeia High School

Mateusza Kasprzaka w dziedzinie MATEMATYKA – obecnie studiuje na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii

Pauliny Gąsiorowskiej w dziedzinie HISTORIA SZTUKI – obecnie studiuje na Uniwersytecie Browna w USA

  • Wielką radością dla nas jest fakt, że uczniowie naszego liceum osiągają tak rewelacyjne wyniki i są nagradzani prestiżowymi nagrodami jak Outstanding Pearson Learner Awards. Absolwenci z najlepszymi rezultatami matury A Level na świecie, to ukoronowanie wspólnej pracy uczniów i naszej

kadry akademickiej. Naszym celem jest zawsze rozpoznanie i rozwijanie mocnych stron ucznia i ukierunkowanie go na tę wybraną dziedzinę, w której może się spełniać. Absolwenci z tak znakomitymi wynikami są z chęcią przyjmowani na najlepsze uniwersytety na świecie, co jest naszą dumą. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów akademickich. Na pewno nie raz o Was usłyszymy – mówi Dyrektor Szkoły, dr Karolina Watras.

Ponadto dwóch absolwentów zostało nagrodzonych za najwyższe wynikami w Polsce z międzynarodowych matur A Level z ekonomii oraz fizyki, a obecnie studiują oni na London School of Economics i Uniwersytecie Princeton. Siedmiu uczniów zdobyło także najwyższe wyniki w Polsce na międzynarodowych egzaminach GCSE (po dwóch pierwszych latach szkoły średniej), prezentując swoje wybitne osiągnięcia w różnych przedmiotach takich jak: biologia, historia, chemia, fizyka oraz języki angielski, hiszpański i francuski.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz