fbpx

Polka w Rio de Janeiro. Tańczy jak gwiazda, wygląda jak milion dolarów

To już tradycja. Gdy w Polsce zastanawiamy się, jak długo potrwa jeszcze zima, Kasia pakuje walizkę i wyjeżdża do Rio. Od kilku lat tańczy jako solistka podczas największego karnawału na świecie. W tym roku będzie błyszczeć na sambodromie 2 marca.

Katarzyna Stocka, znana jako Kashira, jest pierwszą Polką w historii, która poprowadziła korowód podczas karnawału w Rio de Janeiro w 2016 r.

– Wtedy udało mi się osiągnąć coś, co wydawało się nieosiągalne. Zatańczyłam na najwyższej pozycji tanecznej jednej z brazylijskich szkół samby, Alegria da Zona Sul, podczas karnawału w Rio de Janeiro – opowiada w rozmowie z WP.

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że Kashira urodziła się po to, by błyszczeć. Talent, gorący temperament i upór sprawiły, że dziś w kręgach tanecznych uznawana jest za międzynarodową gwiazdę. Tańczy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Prowadzi zajęcia i warsztaty samby brazylijskiej, a niedawno wystąpiła m.in. w programach telewizyjnych „World of Dance” czy „Jaka to Melodia?”.

Jej obecność w Brazylii co roku wzbudza zainteresowanie nie tylko turystów, ale przede wszystkim ludzi z branży i mediów. Są zaskoczeni, że dziewczyna z Polski tańczy sambę jak rodowita Brazylijka. Lata treningów opłaciły się i dzięki temu dziś spełnia marzenia.

Kulminacja karnawału w Rio przypada w tym roku na 1–9 marca. Miasto wtedy właściwie nie zasypia. Przepełnione jest głośną muzyką, tańcem i dobrą zabawą. To na te dni przygotowuje się specjalne tematy, pisze muzykę i słowa piosenek, ustala przejścia, ćwiczy choreografię i tworzy najbardziej bogato zdobione stroje. – Ich wygląd jest do ostatniej chwili tajemnicą – dodaje.

Jedno jest pewne – Kashira na pewno będzie wyglądać jak milion dolarów. W ubiegłych latach jej stroje wysadzane kamieniami i ozdobione niezliczoną liczbą piór po prostu powalały.

Czytaj więcej na: turystyka.wp.pl

Dodaj komentarz