fbpx

Powstała mapa która pokazuje, w czym najlepsze są poszczególne kraje

Norwegia słynie z jedzenia pizzy, Litwa z posiadania najszybszego Wi-Fi, a Mongolia z liczby odkrytych szkieletów velociraptorów. Powstała mapa, która pokazuje, w czym najlepsze są kraje z całego świata. Co ciekawe, to, co wyszczególnia Polskę, może być dla niektórych niespodzianką.

Serwis Informationisbeautiful przygotował niezwykłą mapę, która pokazuje, w czym poszczególne kraje są najlepsze na świecie. Dane do mapy zostały zebrane z różnych źródeł, w tym z raportów Banku Światowego, i zostały podzielone na dziewięć kluczowych kategorii.

Wśród kategorii uwzględnionych na mapie, znajdują się: produkty (oznaczone różowymi polami), psychologia (oznaczone błękitnymi polami), ekologia (oznaczone zielonymi polami), gastronomia (oznaczone fioletowymi polami), ekonomia (oznaczone szarymi polami), specjaliści (oznaczone żółtymi polami), społeczeństwo (oznaczone niebieskimi polami), technologia (oznaczone czerwonymi polami) oraz problemy (oznaczone czarnymi polami).

NA mapie stworzonej przez Informationisbeautiful znalazła sięrównież Polska.

Polska zdobyła wyróżnienie na mapie Informationisbeautiful, która prezentuje, w czym poszczególne państwa są najlepsze na świecie. Podczas gdy Norwegia okazała się mistrzem w jedzeniu pizzy, Litwa posiada najszybsze Wi-Fi, a Wielka Brytania ma najwięcej miliarderów w Europie, Polska zajmuje czołowe miejsce w produkcji czarnej porzeczki. Według Polskiego Stowarzyszenia Plantatorów Porzeczek, Polska jest największym producentem tych owoców na świecie, wytwarzając około 57% czarnych porzeczek w skali Europy i niemal 53% na świecie.

Według serwisu Informationisbeautiful, Estonia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych miejsc do założenia start-upu. Szwecja natomiast okazała się numerem jeden w muzyce pop, podczas gdy Grecja wygrywa w kategorii jedzenia sera. Okazuje się również, że Francja, zamiast być kojarzona z winem, jest najlepszym producentem whisky.

Niestety nie wszystkie pierwsze miejsca w rankingu są pozytywne. Na przykład w Turcji jest najwięcej cenzury na Twitterze, a także zatrzymuje się najwięcej dziennikarzy. Z kolei Gruzja zajmuje pierwsze miejsce w kategorii homofobii na Starym Kontynencie.

Źródło: informationisbeautiful.net

One thought on “Powstała mapa która pokazuje, w czym najlepsze są poszczególne kraje

Dodaj komentarz