fbpx

Trzy nieznajome seniorki zamieszkały razem. “Stworzyły nową rodzinę”

W Polsce powstał wyjątkowy eksperyment społeczny, który ma na celu rozwiązanie problemów związanych z samotnością i wyzwaniami życiowymi starszych osób. W jego ramach trzy seniorki, każda z inną historią, ale z podobnymi trudnościami, postanowiły zamieszkać razem w jednym mieszkaniu.

Wspólne Mieszkanie: rozwiązanie dla samotnych

Panie, dwie o imieniu Felicja oraz Marysia, zajęły wspólnie 80-metrowe mieszkanie, będące własnością miasta. Pomimo że wcześniej się nie znały, szybko znalazły wspólny język. Jak tłumaczy Katarzyna Torfińska, opiekunka mieszkania z rybnickiego Ośrodka Pomocy Społecznej, głównym motywem do podjęcia takiej decyzji były niskie emerytury oraz rosnące koszty życia, w tym opłaty za mieszkanie, lekarstwa i żywność.

Przyjaźń i wzajemne wsparcie

W tej nietypowej wspólnocie mieszkalnej, seniorki szybko nawiązały więź, pomimo sporadycznych różnic zdań, które jednak szybko były rozwiązywane. Panie traktują się jak siostry – oferując sobie wzajemne wsparcie i troskę. “Jedna martwi się o drugą, co jest najbardziej cennym aspektem tej nowej rodziny” – podkreśla Katarzyna Torfińska.

Innowacyjne podejście do wyzwań społecznych

Ten projekt jest odpowiedzią na rosnące problemy społeczne, takie jak samotność wśród osób starszych oraz trudności finansowe. Poprzez wspólne mieszkanie, seniorki mają szansę na lepsze radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami, jednocześnie budując nowe, wartościowe relacje. To innowacyjne podejście może być wzorem dla innych miast i społeczności, szukających rozwiązań dla podobnych problemów.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Dodaj komentarz