fbpx

Kot Gacek ze Szczecina znalazł nowy dom. Jest nie do poznania

Kot o imieniu Gacek, który był znany jako mieszkaniec ulicy Kaszubskiej w Szczecinie, znalazł sobie nowy dom. Ten uroczy zwierzak, którego wielu nazywało ambasadorem Szczecina, zyskał sławę jako najwyżej oceniana atrakcja miasta na Google Maps i stał się tematem artykułów w światowych mediach. W swoim nowym miejscu zamieszkania, po znacznej zmianie wyglądu, Gacek teraz pomaga innym bezdomnym zwierzętom.

Gacek, kot z ulicy Kaszubskiej, zdobył popularność w 2020 roku

Gacek, który przez około 10 lat był rezydentem ulicy Kaszubskiej w Szczecinie, zyskał popularność w 2020 roku, kiedy film z jego udziałem został opublikowany na YouTube i obejrzało go prawie 5 milionów osób. Szybko stał się jedną z najwyżej ocenianych atrakcji w Szczecinie, a jego historię relacjonowały ogólnopolskie i światowe media, w tym “The Guardian”, “New York Post” i “Bild”. Wzrastająca sława Gacka skupiła uwagę na jego prawdziwym losie jako bezdomnego zwierzaka.

Kontrowersje wokół adopcji Gacka przez szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

W kwietniu 2023 roku szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami podjęło decyzję o zabraniu Gacka z ulicy, co wywołało protesty wśród niektórych mieszkańców. Zarzucali oni wolontariuszom próbę zarobienia na sławie kota. Mimo to, wolontariusze nie ustąpili i ostatecznie znaleźli dla Gacka nowy dom. W mediach społecznościowych szczecińskiego TOZ-u napisano o trudnościach, jakie napotkali, oraz o przemianie, jaką przeszedł kot.

Gacek przeszedł metamorfozę i teraz wspiera inne bezdomne zwierzęta

Gacek zaskoczył wszystkich swoją metamorfozą, schudł i zmienił się na lepsze. Członkowie TOZ-u ogłosili, że kot przyjął nową tożsamość – “George, George Clooney w wersji kociej”. Jednak post w mediach społecznościowych nie dotyczył tylko nowego wyglądu Gacka. Organizacja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup karmy dla bezdomnych kotów, zatytułowaną “Gacek kupuje karmę dla bezdomniaków!”, w której udało się zebrać już ponad 6 tysięcy złotych.

Kot Gacek został największą atrakcją turystyczną Szczecina

Dodaj komentarz