fbpx

Podczas spaceru z córką zatrzymała złodzieja. Dzielna mama z Poznania

Matka spacerująca wraz z córką po poznańskich Jeżycach zatrzymała i obezwładniła złodzieja, który próbował uciec ze sklepu. Mężczyzna miał pech, ponieważ spotkał na swojej drodze urlopującą policjantkę.

Miał to być normalny, popołudniowy spacer mamy z córką. Będąca na urlopie macierzyńskim policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, szła ulicą Dąbrowskiego w Poznaniu wraz ze swoją roczną córeczką siedzącą w wózku.

W pewnym momencie zauważyła biegnącego mężczyznę, który uciekał przed sklepowym ochroniarzem. St. sierż. Magdalena Szustakowska szybko oceniła sytuację i doszła do wniosku, że jej interwencja w żaden sposób nie zagrozi bezpieczeństwu córki, którą cały czas miała w zasięgu wzroku. Dalej to już był odruch.

„Urlop macierzyński nie zwalnia z poczucia obowiązku. Odstawiła wózek na bok i zatrzymała uciekiniera. Obezwładniła go i przekazała ochroniarzowi. Następnie wezwała na miejsce zdarzenia swoich kolegów” – poinformowała policja.

Uciekający mężczyzna jest podejrzany o kradzież towarów z drogerii. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

„Policjantką, policjantem się jest, a nie bywa. I nawet urlop macierzyński nie zwalnia z poczucia obowiązku i troski o bezpieczeństwo innych” – przypomina policja.

Źródło: poznan.policja.gov.pl

Dodaj komentarz