fbpx

Gwiazdor „Czarnej pantery” oddał nagrodę prawdziwemu bohaterowi

Aktor Chadwick Boseman otrzymał nagrodę MTV za rolę superbohatera w filmie „Czarna Pantera”. Podczas rozdania nagród zdecydował jednak uhonorować bohatera w realnym życiu. Swoje wyróżnienie przekazał Jamesowi Shawowi Jr., który w kwietniu rozbroił przestępcę podczas strzelaniny w Nashville.

Gdy wszedł na scenę, aby odebrać statuetkę, ogłosił, że na wyróżnienie zasługuje prawdziwy bohater – James Shaw Jr.

– Wspaniale jest otrzymać nagrodę za rolę superbohatera, ale jeszcze lepiej uznać bohatera, którego mamy w prawdziwym życiu – powiedział aktor, po czym zaprosił na scenę Shawa i przekazał mu swą nagrodę.

Strzelanina miała miejsce 22 kwietnia 2018 r. w restauracji Waffle House w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee. Sprawca posłużył się bronią AR-15. Atakującego obezwładnił 29-letni James Shaw Jr., który był gościem restauracji. Podszedł od tyłu i wyrwał karabin z rąk mężczyzny.

– Zrobiłem to, by ratować siebie, a przy okazji uratowałem innych ludzi – tak sytuację komentował wtedy bohater. Shaw został uhonorowany za „męstwo i odwagę” przez Tennessee State University.

  1. edycja Nagrody MTV Movie & TV Awards rozdano po raz 27. W tym roku wielkim zwycięzcą gali okazał się film „Czarna Pantera”. Chadwick Boseman, zdobył dwie statuetki. Produkcja została wyróżniona między innymi w kategorii „Najlepszy film”.

Źródło: Twitter; Wikipedia, tvn24

Dodaj komentarz