fbpx

Dzięki darowiźnie od sławnego aktora księgarnia przetrwa. Właściciele w szoku!

Niezależna, rodzinna księgarnia w Norfolk, w Anglii przechodziła ciężkie chwile. Jej właściciele któregoś dnia przeżyli podwójny szok. Najpierw  dostrzegli pokaźną sumę w ramach darowizny na stronie zbiórki wspierającej księgarnię. Kiedy dotarło do nich kto jest darczyńcą tego hojnego datku, przecierali oczy ze zdumienia…

Leanne Fridd i jej mąż Dan, właściciele księgarni Bookbugs i Dragon Tales uruchomili kampanię crowdfundingową, aby zwiększyć swoje zasięgi i pomóc rodzinnemu biznesowi, który trafił na ciężkie czasy. Pewnego dnia, sprawdzając stan zbiórki społecznej spostrzegli na koncie dużą darowiznę, którą wpłacił nie kto inny, jak sam 'Gladiator’,  nowozelandzko-australijski aktor – Russel Ira Crowe.

Już w 1998 roku, kiedy ukazał się film  „Masz wiadomość” z Meg Ryan i Tomem Hanksem, wszyscy mieli świadomość, że małej, osiedlowej księgarni grozi zniknięcie w konfrontacji z wielkimi, korporacyjnymi księgarniami.

Bookbugs and Dragon Tales w Norfolk otworzył swoje podwoje w 2019 roku, co było wyjątkowo pechowym momentem. Najpierw  musieli zmierzyć się z COVID-em, a teraz z brytyjskim kryzysem kosztów utrzymania. Jednak dzięki zrzutce społecznej zaczęły do nich napływać darowizny z najróżniejszych miejsc na świecie, w tym od  gwiazdy filmu „Gladiator”.

To niesamowite. Otrzymaliśmy nawet 100 funtów od klienta, który stracił swój dom w pożarze, powiedziała Leanne. –Wiem, że z trudem mógł  sobie na to pozwolić.

Są też całkiem pewni, że nie był to hojny żartowniś maskujący się jako Crowe korzystając z anonimowości Internetu, zwłaszcza że wspólny przyjaciel ich i Crowe’a dwa razy publikował crowdfundingowy link  na Twitterze. Przypadek? 😉

Słyszałam, że taki właśnie jest Russell – rzeczywiście wspiera i po prostu chce coś zmienić – powiedziała Leanne. –Wątpię, że kiedykolwiek przyjdzie do naszego sklepu, ale kto wie, jeśli będzie w okolicy w przyszłości, to może...”

Historia prawie jak w filmie 'Masz wiadomość’ 😉 Znacie podobne?

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz