fbpx

Złota Pinezka od Google powędrowała do 16 miejsc w Polsce. Wśród nich znalazł się Pałac Zamoyskich w Kozłówce

Pałac w Kozłówce otrzymał od Google Złotą Pinezkę. To szczególne wyróżnienie dla atrakcji turystycznych, które cieszą się dużą popularnością w danym województwie.

Każde województwo w Polsce otrzymało ciekawą formę wyróżnienia – charakterystyczną pinezkę, która wskazuje na miejsca o szczególnych walorach turystycznych – łącznie 16 miejsc w kraju. W województwie lubelskim nagrodę otrzymało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Mimo wojen pałac zachował swój barokowy styl i wystrój z przełomu XIX i XX w. Na mapach Google pozytywnie oceniło go już 4 tys. osób. W ten sposób otrzymał średnią 4,7/5.

– Złota Pinezka to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników map Google miejsc w całej Polsce. W każdym województwie wybraliśmy najwyżej ocenianą atrakcję turystyczną z grupy pięciu miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen. Lista powstała w lutym, niestety z powodu restrykcji związanych z koronawirusem, nie udało nam się przekazać statuetek laureatom. Cieszymy się, że możemy to zrobić teraz i wyróżnienia są już w drodze – powiedziała o wyróżnieniach Elżbieta Różalska z Google Polska.

Anna Fic-Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce nie kryła wzruszenia. Jej zdaniem turyści docenili ducha dawnej epoki i tradycyjny styl pałacu.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i dokładamy wszelkich starań, aby turyści odwiedzający Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mogli dotknąć tu historii, poczuć się dobrze i opowiedzieć innym, na przykład w internecie, o magii tego miejsca – wyznała Anna Fic-Lazor.

Wśród innych wyróżnionych atrakcji znalazły się także: Zamek w Malborku (woj. pomorskie), Wały Chrobrego (woj. zachodniopomorskie), Mosty w Stańczykach (woj. warmińsko- mazurskie), Pałac Branickich (woj. podlaskie), Żywe Muzeum Piernika (woj. kujawsko-pomorskie), ZOO Wrocław Afrykarium (woj. dolnośląskie), Międzyrzecki Rejon Umocniony – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie (woj. lubuskie), Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (woj. lubelskie), Zamek na Wawelu (woj. małopolskie), Pasaż Róży (woj. łódzkie), Park Cytadela (woj. wielkopolskie) oraz Muzuem Budownictwa Ludowego w Sanoku (woj. podkarpackie).

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: polska.googleblog.com

 

 

Dodaj komentarz