fbpx

Sposób na bezdomność. Sędzia z Los Angeles inspiruje innych

Problem bezdomności wciąż spędza sen z powiek lokalnym władzom Stanów Zjednoczonych. Choć walka z problemem trwa od lat, bezdomność wciąż jest zjawiskiem codziennym i bardzo powszechnym. Bardzo możliwe, że pomysł pewnego sędziego federalnego będzie podwaliną pod zmianę tego stanu rzeczy.

David O. Carter to sędzia federalny z Los Angeles, który nadzoruje proces sądowy dotyczący bezdomności. Sędzia nakazał miastu i hrabstwu zaoferować do października 2021 r. wszystkim osobom bezdomnym tymczasowe schronienie. Sędzia nakazał zapewnienie pomocy kobietom i dzieciom w ciągu najbliższych 90 dni, całym rodzinom w ciągu 120 dni, a do 18 października każdemu kto znajduje się w kryzysie mieszkaniowym.

Ponadto nakaz wydany przez Davida O. Cartera wezwał władze Los Angeles do wpłacenia 1 mld USD na rachunek powierniczy, który w przyszłości będzie służył walce z bezdomnością. Zdaniem Cartera jest to konieczne nie tylko dla osób, które nie mają dachu nad głową, ale również dla tych, którzy każdego dnia są świadkami tego przytłaczającego problemu.

– Los Angeles straciło swoje parki, plaże, szkoły, chodniki i systemy autostrad z powodu bezczynności urzędników miejskich i hrabstwa, którzy zostawili naszych bezdomnych obywateli bez innego miejsca, do którego mogliby się udaćumotywował w nakazie sędzia David O. Carter.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:
Wolne Media

 

Dodaj komentarz