fbpx

Kalifornia zakazuje kosmetyków testowanych na zwierzętach

Kalifornia zdecydowanie jest najbardziej ekologicznym stanem w USA. Na początku roku wypowiedziała wojnę jednorazowym słomkom. Tamtejsze restauracje czy kawiarnie mają teraz nie traktować słomki do napojów jako opcji domyślnej i dawać ją klientowi tylko wtedy, gdy o nią poprosi. Z kolei Los Angeles wprowadziło niedawno zakaz sprzedaży i produkcji futer, który może stać się inspiracją dla całego stanu i kraju. Teraz Kalifornia robi kolejny krok i zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach. Nowe prawo zostało jednogłośnie przegłosowane przez Zgromadzenie Generalne Kalifornii. Tym samym Kalifornia stanie się pierwszym amerykańskim stanem, w którym obowiązują takie zasady.

Wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku. Od tego momentu zakazany będzie import i sprzedaż kosmetyków, które testowano na zwierzętach.

Osoby łamiące to prawo będą musiały liczyć się z grzywną w wysokości 5 tys. dolarów, a za każdy dzień niestosowania się do przepisów będzie także naliczany dodatkowy tysiąc dolarów grzywny.

To przełomowa decyzja, jeśli chodzi o Stany Zjednoczone. Na terenie Unii Europejskiej to prawo działa już od 2012 roku.

 

Czytaj więcej na: fpiec.pl

 

Dodaj komentarz