fbpx

Uczniowie z Radomia zwycięzcami międzynarodowego konkursu filmowego. Wyprzedzili 80 rywali z całego świata

„Dzień z życia uczniów różnych krajów” – pod taką nazwą zorganizowany został międzynarodowy konkurs wideo. Uczniowie z całego świata mieli za zadanie przygotować 3 minutowy anglojęzyczny filmik ukazujący typowy dzień spędzony w szkole.

Chociaż nagrania na konkurs dotarły z całego świata, pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie grupy filmowej przy „elektroniku” w Radomiu. Wyprzedzili  tym samym 80 rywali z innych krajów. Na podium poza uczniami z 1Ti2 z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu stanęli uczniowie z Heaven Hill Academy w Nepalu (miejsce II) oraz  ze szkoły podstawowej w Serbii (miejsce III).

Zwycięzcy przedstawili film „The rhythm of everyday life…” ukazujący codzienność samotnego dziecka. To wołanie młodych ludzi o uwagę rodziców, którzy skupieni są na karierze i zarabianiu pieniędzy. Chociaż dziecku nie brak prezentów, a dorośli spełniają wszystkie ich zachcianki, pragnie on czegoś więcej. Chce otrzymać miłość, zrozumienie i uwagę.

Film zachęca nas do pochylenia się nad problemem dzieci zaniedbanych emocjonalnie przez rodziców posiadających inne priorytety. Zmusza do refleksji na temat tego co jest naprawdę ważne w życiu, a o czym tak łatwo jest zapomnieć w pędzącym świecie.

 

 

Opracowanie: Rita Pulikowska

Źródło: cozadzien.pl

Foto: cozadzien.pl

Dodaj komentarz