fbpx

Smartwatch Garmin – wielofunkcyjny zegarek wspomagający regenerację po treningu

Zegarki Garmin to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących urządzeń monitorujących aktywność fizyczną. Smartwatch łączy w sobie najważniejsze funkcje przydatne osobom uprawiającym sport. Najnowsza technologia i świetny wygląd to cechy stawiające go na wysokim poziomie. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży amerykańskiej firmy dostosowało swoje produkty dla nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Jakie są najlepsze sposoby na regenerację po treningu?

Regeneracja jest bardzo istotnym czynnikiem w życiu każdego sportowca oraz osób uprawiających sport amatorsko. Organizm ludzki musi nabrać sił, aby był gotowy do dalszej pracy wysiłkowej. Przetrenowanie może spowodować spadek energii oraz brak efektów. Niejednokrotnie może to nawet doprowadzić do kontuzji. W jaki sposób zregenerować ciało? Trzeba trzymać się pewnych podstawowych zasad. Przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Odpowiednia dieta bogata w witaminy i mikroelementy usprawnia działanie wszystkich organów. Systematyczność posiłków z zawartością zdrowych tłuszczy mają wpływ na szybką regenerację. Można także wprowadzić suplementację. Dopasowanie planu treningowego do swoich indywidualnych potrzeb jest bardzo ważne. Dobry sen wspomaga proces regeneracji i ogranicza przewlekły stres, który jest wielce niekorzystny. Sen powinien trwać przynajmniej 6 godzin i należy się do niego przygotować. Trzeba się wyciszyć i uspokoić, dlatego też, zamiast patrzeć się w smartfon, lepiej poczytać ulubioną książkę. Mała ilość snu rujnuje efekty treningów. Obniża zdolność ciała do zapamiętywania ruchów oraz koncentrację. Nadmierny wysiłek fizyczny powoduje bolesność i zmęczenie mięśni. Każda kolejna sesja ćwiczeń jest coraz mniej efektywniejsza lub nie jest możliwa do wykonania, ze względu na przewlekłe zmęczenie. Urządzenie, które może pomóc w tym procesie to smartwatch. Kontroluje wszystkie parametry z niezwykłą dokładnością. Planuje wszystkie treningi i proces regeneracji poprzez zaawansowane technologie.

Garmin – trener sportowy i asystent regeneracji

Każdy zegarek Garmin cechuje się wysoką wytrzymałością i wydajnością baterii, która może pracować około 11 godzin. W trybie oszczędzania wytrzyma do 38 dni. Jest odporny na wstrząsy i ma wysoką wodoodporność. Posiada wiele przydatnych funkcji usprawniających aktywność fizyczną. Między innymi budzik, minutnik, kalendarz, stoper, godziny wschodu i zachodu słońca, prognozę pogody oraz powiadomienia z telefonu. Łączność Bluetooth, ANT i Wi-Fi pozwala na synchronizowanie się z każdym urządzeniem. Zegarek posiada wbudowane przydatne mapy oraz możliwość pobrania map TopoActive. Pamięć jest w stanie pomieścić około 2000 utworów muzycznych. Ćwiczenie przy muzyce staje się znacznie przyjemniejsze. Potrafi monitorować poziom nawodnienia oraz cykl menstruacyjny. Ma także czujnik tętna, wysokościomierz barometryczny, żyroskop, kompas, termometr oraz stymuluje czas wyścigu. Zawartość funkcji jest bardzo obszerna. Smartwatch staje się osobistym trenerem, który kontroluje wszystkie parametry ciała. Trening staje się efektywniejszy, a rezultaty widoczne w szybszym tempie. Zegarki Garmin mają wbudowanego asystenta odpoczynku, który powiadamia swojego użytkownika o przewidywanym czasie regeneracji i możliwości dalszych ćwiczeń. Czas ten obliczany jest na podstawie wysiłku, aktywności w ciągu dnia, intensywności treningu oraz jakości snu.

Smartwatch Garmin, czyli doskonały wybór dla wymagających

Marka Garmin specjalizuje się w technologii GPS dla branży sportowej, lotniczej, morskiej, motoryzacyjnej oraz outdoorowej. Projektuje zegarki z myślą o osobach aktywnych. Między innymi do takich aktywności jak sporty wodne, jazda na rowerze, wspinaczka, golf i wielu innych. Czujnik GPS pomaga wskazywać dokładną lokalizację oraz pomiary intensywności wysiłku fizycznego. Regeneracja i odpoczynek jest równie ważny, jak dobrze wykonany trening. Dlatego też zegarki Garmin posiadają pomiar i analizę snu. Dokonują analizy jakości snu poprzez monitorowanie faz snu płytkiego, głębokiego i REM. Monitorowanie tętna, jakości snu, oddechu oraz poziomu tlenu we krwi jest możliwe, dzięki czujnikom biometrycznym. Smartchwatch określa gotowość do aktywności lub potrzebę relaksu. Brak przetrenowania i związanych z tym skutków ubocznych jest możliwe, dzięki inteligentnym technologiom zawartym w zegarkach.

Dodaj komentarz