fbpx

Mężczyzna grał na saksofonie podczas operacji usunięcia guza mózgu

Mężczyzna grał na saksofonie podczas dziewięciogodzinnej operacji usunięcia guza mózgu. W zabiegu przeprowadzonym w jednym w Rzymskich szpitali brało udział 10 specjalistów. Skomplikowana operacja zakończył się sukcesem.

W Paideia International Hospital w Rzymie przeprowadzono skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu u 35-letniego mężczyzny. Zabieg miał dość nietypowy przebieg, ponieważ pacjent, który jest muzykiem, był przez cały czas przytomny, a dodatkowo w trakcie operacji grał na saksofonie.

Według informacji przekazanych przez Włoskie media mężczyzna wykonał m.in. motyw przewodni z kultowego filmu “Love Story” i włoski hymn narodowy.

— Architektoniczna złożoność mózgu i jego niezwykła plastyczność sprawiają, że mózg u każdego z nas bardzo się różni. Każdy jest wyjątkowy, podobnie jak każdy człowiek. Operacja “na jawie” umożliwia mapowanie z niezwykłą precyzją sieci neuronowych, które leżą u podstaw różnych funkcji mózgu, takich jak granie, mówienie, poruszanie się, zapamiętywanie i liczenie. Celem operacji “na jawie” jest usunięcie guza mózgu przy jednoczesnym zachowaniu jakości życia pacjenta — powiedział doktor Christian Brogna, neurochirurg przeprowadzający zabieg.

— Każda “bezsenna operacja” nie tylko pozwala uzyskać maksymalny wynik w zakresie usunięcia patologii, ale jest prawdziwym odkryciem. Za każdym razem daje nam wgląd w funkcjonowanie tego fascynującego, ale wciąż pod wieloma względami tajemniczego organu, jakim jest mózg — dodał neurochirurg.

Władze szpitala poinformowały, że trwająca dziewięć godzin operacja, w której brało udział 10 specjalistów z całego świata, zakończyła się sukcesem.

“Guz mózgu został pomyślnie usunięty bez pogarszania funkcji neurologicznych pacjenta” — podano na stronie Paideia International Hospital.

Dodaj komentarz