fbpx

Wojtek i Agata z Life on Wheelz wzięli ślub

Wojciech Sawicki i Agata Tomaszewska prowadzą razem projekt Life On Wheelz, którego celem jest walka o większą widoczność osób z niepełnosprawnościami w mediach i życiu społecznym. Para wzięła niedawno ślub. Młodzi złożyli sobie przysięgi w Gdańsku, na pokładzie żaglowca Generał Zaruski.

Wojtek Sawicki wraz z partnerką Agatą od 2018 roku z sukcesem prowadzi bloga Life on Wheelz, pokazując na swoim profilu na Instagramie codzienne życie osoby z niepełnosprawnością. Bloger cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Głównym celem działalności internetowej pary jest uświadamianie, z czym muszą się na co dzień takie osoby mierzyć, ale również wspieranie innych osób z niepełnosprawnościami. Ich konto na Instagramie śledzi ponad 135 tys. osób.

W ubiegły weekend para podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciami ze swojego ślubu. Młodzi złożyli sobie przysięgi małżeńskie 10 września, na statku Generał Zaruski, który cumował nieopodal gdańskiego Żurawia na Motławie. Ślubu udzieliła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wyjątkowe słowa przysięgi

Oprócz złożenia standardowej przysięgi nowożeńcy dodali również kilka słów od siebie.

— Dzięki tobie przekonałem się, że wszystko jest możliwe. Obiecuję, że przy mnie staniesz się najszczęśliwszą kobietą na świecie, przyrzekam ci, że zrobię wszystko, żebyś miała poczucie bezpieczeństwa i w każdej chwili będę po twojej stronie, i że nigdy razem nie będziemy się nudzić. W końcu jesteśmy genialnym zespołem, świetnym duetem, i teraz mamy na to papiery — mówił Wojtek Sawicki.

Następnie swoje przyrzeczenie wygłosiła panna młoda:

— Ślubuję, bo wierzę, że słowa mają wartość, że miłość ma wartość i to, co zaczynamy tutaj, ma dla mnie wartość. Ślubuję Cię kochać i trwać przy Tobie — powiedziała Agata Tomaszewska.

Udzielająca ślubu prezydent Gdańska również nie kryła wzruszenia.

— To wyjątkowa uroczystość, przywracająca wiarę w miłość i pokazująca to, że pomimo przeciwności losu miłość jest możliwa i że dzięki miłości można przenosić góry. Trzymam kciuki za Agatę i Wojciecha, bo są wyjątkowymi ludźmi — mówiła już po ceremonii Aleksandra Dulkiewicz.

Jak się poznali?

Wojtek Sawicki funkcjonował w internetowej przestrzeni od lat, jednak przez długi czas chronił swoją prywatność. Chociaż przez 10 lat pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu muzycznego Porcys, trudno buło znaleźć w sieci informacje na jego temat. To właśnie dzięki portalowi poznał Agatę, która aktywnie udzielała się w komentarzach. Nawiązali bliższą znajomość, która z czasem przerodziła się w miłość.

Źródło: Gdańsk.pl

Dodaj komentarz