fbpx

Artystyczny przystanek „Nostalgia” w Łodzi, alternatywa dla betonowego zgiełku miasta

Oryginalny przystanek tramwajowy przy Teatrze Wielkim w Łodzi cieszy od niedawna oczy mieszkańców. Zamiast rzucających się w oczy reklam promujących konsumpcjonizm możemy oglądać kojące zmysły mozaiki kwiatowe. Szklane gabloty, użyte zamiast standardowych ścian wiaty, wypełnia teraz 36 kompozycji suszonych kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy. Autorką instalacji jest Dominika Cebula, studentka III roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

  • Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, podkreślenia kontrastu kwiatów z betonowym miastem. Kwiaty i bukiety dla ludzi mają ogromne znaczenie, ich symbolizm jest obecny w naszej kulturze od dawna – opowiada autorka w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim. – Do stworzenia instalacji użyłam m.in. kwiatów, które dostałam w prezencie lub od znajomych, którzy chcieli wspomóc pracę nad projektem – dodaje.

Artystyczna instalacja na placu Dąbrowskiego została zorganizowana przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Będzie eksponowana przynajmniej do końca października.

 

 

Źródło: noizz.pl

Opracowanie: Weronika Olszewska

Foto: Łódzkie Centrum wydarzeń

Dodaj komentarz