fbpx

Kibice i Fundacja Legii zebrali środki na karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka

Akcja zbierania pieniędzy na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) zakończyła się wielkim sukcesem. We wspólnej inicjatywie grupy “Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i Fundacji Legii udało się zebrać kwotę potrzebną na zakup nowej karetki do transportu małych pacjentów Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” z całej Polski.

  • To była niezwykła i piękna akcja. Pokazała jak wiele dobrego można zrobić mając wspólny cel, jakim jest niesienie pomocy innym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego celu, a kibicom za inicjatywę i ich wielkie zaangażowanie – powiedziała Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii Warszawa.

Inicjatywę zbiórki pieniędzy na zakup karetki pod hasłem #karetkadlaCZD zapoczątkowali kibice Legii Warszawa z grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, którzy od prawie dwóch lat regularnie odnawiają sale i korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja zbierania środków na karetkę rozpoczęła się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa od zbiórki na stadionie Legii w trakcie meczu z Lechem Poznań (17.05.2017), a zebrane środki zostały wpłacone na konto założone specjalnie dla kibiców przez zaprzyjaźnioną Fundację For Life.

  • Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom akcji, sponsorom, pracownikom Fundacji, klubu, zawodnikom i wszystkim osobom, a było ich bardzo wiele, które poświęciły swój czas, często przyjeżdżając z bardzo daleka, aby przyczynić się do sukcesu tej akcji. Szczególnie dziękuję kibicom, którzy zapoczątkowali akcję i do samego końca byli w nią aktywnie zaangażowani. Razem możemy zrobić wiele dobrego i wierzę, że jeszcze nie raz pokażemy, że Legia jest zawsze gotowa do pomocy – dodała Anna Mioduska.

 

Czytaj więcej na: legia.net

Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz