fbpx

Internauci zorganizowali zbiórkę dla staruszki, która dostała mandat za sprzedaż serwetek

90-letnia Pani Marianna, aby dorobić do emerytury, sprzedawała własnoręcznie wykonane serwetki. Staruszka nie miała jednak wpisu do ewidencji sprzedaży, przez co pracownicy Urzędu Skarbowego ukarali ja mandatem w wysokości 210 zł. Internauci postanowili zorganizować dla niej zbiórkę pieniędzy na święta.

Pani Marianna jest osobą samotną, której dzieci przebywają za granicą. Na targu jest prawie codziennie, aby przebywać z ludźmi. W tym czasie szydełkuje lub robi na drutach, a to co stworzy stara się sprzedać aby dorobić do emerytury. Jest inwalidką I grupy, chodzi o kulach bo ma problemy z biodrami. Każdy korzystający z bankomatu stojącego za tą panią lub robiący zakupy na ul. Struga przechodzi obok niej, i widzi ją jak przy dobrej pogodzie siedzi z drutami lub szydełkiem w rękach. Jest to też jej sposób na samotność.

Całą sytuację opisał Pan Jarosław Kowalik.

 

Post Kowalika niezwykle szybko zdobył popularność wśród internautów, którzy postanowili zorganizować zbiórkę dla pani Marianny. „Takiego zaskoczenia reakcją dobrych ludzi i wdzięczności Pani Marianny nie da się wyrazić tekstem” – pisze działacz.

W dwa dni zebrano w dwóch zbiórkach ponad 4 tysiące złotych – na opłacenie mandatu oraz na święta dla pani Marianny.

„Pani Marianna – kobieta, która ma 90 lat, całą masę doświadczeń i coś czego wielu brakuje – siłę woli, zdrowie, hart ducha, poczucie odpowiedzialności i pewnie jeszcze wiele cech, które sprawiają, że bierze los w swoje ręce, organizuje dla siebie pracę i próbuje sobie poradzić w życiu. Co ją spotyka za taką postawę – paskudna, pozbawiona empatii, grama ludzkiego zrozumienia reakcja urzędnika, który wypisuje mandat za brak ewidencji sprzedaży…. Nie o taki kraj pokolenia pani Marianny walczyły. Dołącz do zbiórki, niech ta kobieta zobaczy, że po drugiej stronie statystyk i urzędniczej biurokracji jest społeczność w tym mieście, która potrafi się zorganizować i wesprzeć” – pisze Dominika Woźniak, jedna z organizatorek akcji.

Źródło: facebook.com/JaroslawKowalikRSO/

One thought on “Internauci zorganizowali zbiórkę dla staruszki, która dostała mandat za sprzedaż serwetek

  • 9 maja 2023 at 21:09
    Permalink

    Po podpisie widać, że to nie urzędnik tylko urzędaska. Mam nadzieję, że też kiedyś trafi na swojego i dostanie mandat.

    Reply

Dodaj komentarz