fbpx

Kultura silniejsza od zarazy- włoski tenor zaśpiewa w Wielkanoc dla internautów

W Niedzielę Wielkanocną wnętrze katedry mediolańskiej wypełni nie widownia, a przepiękny śpiew włoskiego tenora Andrea Bocellego. To jedyna okazja, aby usłyszeć światowej sławy artystę w domu, ponieważ koncert będzie transmitowany na jego kanale, na platformie YouTube. „Muzyka nadziei” będzie podnosić nas na duchu już 12 kwietnia o godzinie 19:00!

Bocelli bez zastanowienia przyjął, zaproszenie mediolańskich władz. Muzyk da popis swoich umiejętności wokalnych charytatywnie, jedynie w akompaniamencie zaliczanych do najokazalszych na świecie organów, którymi zawładnie wirtuoz-Emanuel Vianelli. Występ bez widowni ma być przekazem kierowanym do cierpiących Włochów i mieszkańców innych państw pogrążonych w strachu przed pandemią. Śpiew tenora ma nie tylko upamiętnić ofiary zarazy, ale tchnąć w nasze serca promyk nadziei i dać nam chwilę wytchnienia.

-„Wierzę w moc wspólnej modlitwy; wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy-bez względu na to, czy są wierzącymi, czy nie-naprawdę potrzebują właśnie teraz. Dzięki muzyce płynącej na żywo łączącej miliony splecionych rąk na całym świecie, obejmiemy to zranione serce pulsującej ziemi”- mówi o przedsięwzięciu artysta.

To nie jedyny wkład włoskiego śpiewaka operowego w pomoc ludzkości w tym trudnym czasie. Fundacja imienia Bocellego zbiera, bowiem pieniądze na zaopatrzenie szpitali w niezbędne do walki ze śmiercionośnym wirusem.

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: deon.pl

Dodaj komentarz