fbpx

James Patterson i Reese Whiterspoon ratują niezależne księgarnie. To może być jedyna szansa na przetrwanie małych firm

Niezależne księgarnie zmagają się aktualnie z poważnym kryzysem. W dobie pandemii koronawirusa wiele małych przedsiębiorstw zwalnia pracowników, przenosi sprzedaż do sieci lub zamyka swoją działalność – wśród nich znalazła się chociażby popularna nowojorska księgarnia Strand.

Jeden z najbogatszych pisarzy świata, James Patterson postanowił pomóc księgarzom, którzy zmagają się z podobnym problemem. Amerykański autor bestsellerów przekazał 500 tys. dolarów potrzebującym księgarzom, aby uchronić je od bankructwa.

 

 

Przypomnijmy, że James Patterson należy do czołówki najbogatszych pisarzy na świecie. W ubiegłym roku na liście magazynu „Forbes” wyprzedziła go tylko J.K.K. Rowling. Znany ze swojego charytatywnego zaangażowania już kilkukrotnie przeznaczał pieniądze na rzecz szkół, bibliotek czy inicjatyw promujących czytelnictwo. W 2014 roku wpłacił milion dolarów, a w 2015 roku rozpoczął program wspierający księgarzy, nazwany Holiday Bonus.

Teraz wspólnie z aktorką Reese Witherspoon promują kampanię #SaveIndieBookstores. W akcję, której zadaniem jest wspieranie małych księgarni zaangażowane są organizacje, takie jak Book Industry Charitable Foundation czy amerykańskie stowarzyszenie księgarzy – American Booksellers Association.

 

 

W ramach klubu czytelniczego aktorka prowadzi rozmowy i spotkania o książkach oraz namawia do robienia zakupów w małych księgarniach, które mogą mieć spore problemy w utrzymaniu się na rynku.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: lubimyczytac.pl

Dodaj komentarz