fbpx

Strażnicy uwolnili zwierzę, które przez 2 lata żyło z 16 kilogramową oponą

Na szyi jelenia kanadyjskiego z Koloradu ugrzęzła opona. Nikt nie wie, jak do tego doszło, zwierzę zostało zauważone w takim stanie przez leśnych strażników, około dwóch lat temu. Leśnicy przez cały ten czas próbowali je uwolnić, po kolejnej próbie w końcu się udało. Strażnicy opowiedzieli przy tej okazji, w jakie jeszcze zaskakujące przedmioty zaplątywały się dzikie zwierzęta w parku.

Według pracowników Colorado Parks and Wildlife, czteroipółletniego jelenia ważącego 270 kg zauważono w sobotni wieczór w pobliżu Pine Junction, na południowy zachód od Denver.

Urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą w tym tygodniu — po czwartej próbie — skutecznie usunęli oponę z szyi jelenia. Zwierzę błąkało się po wzgórzach z dodatkowym obciążeniem na szyi przez co najmniej dwa lata.

W celu usunięcia przedmiotu, funkcjonariusze parku musieli odciąć poroże jelenia, ponieważ nie byli w stanie przeciąć stali w stopce opony.

 

— Wolelibyśmy przeciąć oponę i zostawić poroże, ale sytuacja była dynamiczna i musieliśmy po prostu zdjąć oponę w jakikolwiek możliwy sposób — powiedział zajmujący się sprawą oficer Scott Murdoch.

Obciążenie, z którym żył jeleń ważyło około 16 kg.

Błąkał się od 2019 roku

Zwierzę z oponą na szyi zauważono po raz pierwszy w lipcu 2019 roku.

Pracownicy parku mówią, że w czasie swojej pracy widzieli już wiele. Choćby jelenie, łosie, niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta, które zaplątały się w różne przedmioty, w tym huśtawki, hamaki, sznury do bielizny, oświetlenie dekoracyjne lub świąteczne, meble, klatki na pomidory, karmniki dla kur, kosze na pranie, bramki do piłki nożnej i siatki do siatkówki.

Źródło: bbc.com

One thought on “Strażnicy uwolnili zwierzę, które przez 2 lata żyło z 16 kilogramową oponą

Dodaj komentarz