fbpx

Ma 90 lat i tysiące fanów. “Grająca babcia” trafiła właśnie do Księgi Rekordów Guinnessa

Mieszkająca w Japonii Hamako Mori trafiła właśnie do Księgi Rekordów Guinessa. 90-latka została uznana za najstarszą osobę, która ma kanał dla grających online na YouTubie.

Kanał 90-latki cieszy się dużą popularnością na YouTubie.  “Gamer Grandma”, czyli Grająca Babcia, doczekała się już 250 tys. subskrybentów.

Mori rozpoczęła swoją przygodę z grami komputerowymi 39 lat temu. Kanał na YouTube założyła w 2015 roku. Zamieszcza tam średnio jeden film tygodniowo. Na swoich filmach pokazuje zarówno nowe konsole, jak i swoje rozgrywki.

Teraz Hamako Mori została uznana za najstarszą osobę grająca na YouTubie przez Księgę Rekordów Guinnessa.

– Żyjąc tak długo, mogę stwierdzić z całą pewnością – granie w gry to był dobry wybór. Naprawdę cieszę się życiem. Jest usłane różami – stwierdziła 90-latka.

Na nagraniach publikowanych na swoim kanale Japonka często żartuje ze swojego wieku i podchodzi do siebie z dystansem. Przyznaje, że tak bardzo kocha granie, że zdarza jej się kończyć rozgrywki o drugiej w nocy.

90-latka kolekcjonuje też konsole do gier. Pierwszą ma z 1981 roku.

– Gdy pierwszy raz zobaczyłam konsolę, pomyślałam, że wygląda tak fajnie. To nie byłoby fair, gdyby tylko dzieci mogły się nią bawić – przyznaje.

Dodaj komentarz