fbpx

Jak połączyć miłość do zwierząt i pracę

„Jeśli chcesz być szczęśliwy, rób to, co kochasz!” – słowa, które żyją z nami od kilku stuleci i nie można się z nimi nie zgodzić.

Bez względu na to, jak długo eksperci spierają się o składniki prostego ludzkiego szczęścia, trudno oprzeć się faktowi, że nasze zadowolenie z siebie, jako pełnoprawnego członka społeczeństwa, przychodzi dopiero wraz z nadejściem „dzieła życia”. Dla jednych celem jest edukacja dzieci, dla innych bycie stróżem porządku publicznego, a dla jeszcze innych pieczenie ciast.

Jednak nie mniej szlachetną i pożyteczną rzeczą jest pomoc naszym ogoniastym przyjaciołom – zwierzętom, bez których ludzkie życie byłoby po prostu nudne.

Poniżej powiemy Ci, jakie zawody możesz wybrać, aby dać całą swoją miłość ogoniastym.

Hotelik dla zwierząt

Ta opcja jest dobra, ponieważ możesz dostać pracę w hoteliku dla zwierząt, a także możesz otworzyć własny.

Jeśli nagle przyjdzie nam do głowy pomyśleć o otwarciu własnego hotelu dla zwierząt, to wskazane jest posiadanie samochodu do dowożenia ogoniastych gości oraz minimalnego zestawu sprzętu do higieny i sprzątania zwierząt.

A jeśli jesteś zainteresowany podjęciem Praca Hotel zwierząt, to radzimy poszukać wolnych miejsc pracy w serwisach, takich jak Jooble.

Lekarz weterynarii

Najbardziej oczywisty zawód dla tych, którzy naprawdę chcą nieść znaczącą pomoc zupełnie różnym zwierzętom, a nie tylko kotom i psom domowym. Zostanie lekarzem weterynarii wymaga wielu szkoleń i uświadomienia sobie, że zawód ten wymaga poświęcenia i pracowitości.

Jednocześnie jest to zawód bardzo szanowany – ratowanie życia zwierząt to zaszczyt.

Biolog dzikich zwierząt

Jeśli chcesz zostać biologiem dzikiej przyrody, przygotuj się na to, że będzie to wymagało wiele wysiłku, zwłaszcza jeśli kochasz zarówno przyrodę, jak i naukę. Biolodzy nieustannie badają środowisko zwierząt, ich populacje, dane demograficzne i nie tylko.

Jest wiele osób związanych z tym zawodem, które stały się sławne i odnoszą sukcesy dzięki książkom lub serialom. Jeff Corwin i Steve Irwin to tylko dwa z wielu przykładów.

Ochrona zwierząt

Ten specjalista jest zaangażowany w tropienie i ściganie właścicieli, którzy znęcają się nad swoimi zwierzętami. Niestety zawód ten jest potrzebny nawet we współczesnym społeczeństwie.

Ta praca nie jest łatwa emocjonalnie, często zwierzęta są w bardzo złym stanie, a ich źli właściciele nie chcą nawiązać kontaktu.

Spacer z psem

Podobnie jak w przypadku hoteli dla zwierząt, tutaj możesz albo otworzyć własny biznes, albo znaleźć u kogoś pracę.

Ten biznes nie wymaga specjalnych inwestycji, z wyjątkiem kosztów czasu. Tak zwany dog walker przez cały dzień jest zajęty podróżowaniem pod adresy, gdzie potrzebne są jego usługi. Należy pamiętać, że psy mają różne rozmiary i różne osobowości. Konieczne jest wcześniejsze określenie rasy, wagi i cech behawioralnych przed wyjazdem, aby nie napotkać niespodzianek.

Groomer

Zawód groomera jest odpowiedni dla tych, którzy na co dzień kochają mieć przy sobie zwierzęta. Pensja nie jest największa, nawet jeśli pracujesz w dużej firmie. Ta praca przyniesie Ci wiele radości tylko wtedy, gdy naprawdę kochasz zwierzęta.

Akwarysta

Kto powiedział, że zwierzęta to tylko koty i psy?

Aranżacja akwariów to cała nauka: tutaj musisz odpowiednio ustawić światło, zbierać rośliny, glebę, ryby i wiele więcej. Obecnie wielu zamożnych ludzi i dużych firm chce udekorować swój dom lub miejsce pracy dużymi, pięknymi akwariami. Do takiej pracy zatrudniani są specjalni ludzie – akwaryści. W tym biznesie nie jest konieczne posiadanie specjalnego wykształcenia, najważniejsze jest, aby kochać swoją pracę i stale uczyć się tego rzemiosła.

Szkolenie psów

Usługi kynologiczne są dość poszukiwanym biznesem. Nie zawsze chodzi o korygowanie zachowań w trudnych przypadkach. Często właściciele chcą przygotować psa do zaliczenia standardu ogólnego toku szkolenia lub opanowania pewnych dyscyplin sportowych, np. freestyle-frisbee czy agility. W tym przypadku kynolog jest jednocześnie trenerem. Usługa szkolenia psów może współpracować z wizytą u klienta lub w specjalistycznych psich miejscach.

Inspektor rybołówstwa i łowiectwa

Ci, którzy kochają przyrodę, mogą zrobić dobrą karierę w zawodzie inspektora rybołówstwa i łowiectwa. Są oni odpowiedzialni za sprawdzenie, czy przestrzegano wszystkich zasad interwencji wobec dzikich zwierząt.

Inspektorzy mogą czasami stacjonować w odległych obszarach w zależności od pory roku, aby regularnie sprawdzać myśliwych i rybaków. Dla tych, którzy kochają egzekwowanie prawa, może to być świetny sposób na połączenie miłości do zwierząt, natury i prawa.

Wyniki

Rynek produktów i usług dla zwierząt jest bardzo duży i każdy może znaleźć na nim swoją niszę. W pracy w tym obszarze najważniejsza jest uwaga i troska o czworonożne zwierzęta, przestrzeganie norm higieny i bezpieczeństwa, a także umiejętność nawiązania kontaktu z samymi zwierzętami oraz z osobami zaangażowanymi w procesy. To uchroni firmę przed problemami i zapewni zwierzętom komfort i spokój, a Tobie doskonałą reputację i wysokie zarobki.

 

Dodaj komentarz