fbpx

Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt

Terminal będzie wyposażony w klimatyzowane boksy dla koni i krów, pomieszczenia dla psów i kotów, woliery dla ptaków, a nawet miejsce dla pingwinów.

Budowa ARK będzie kosztować 48 mln dol., a terminal zostanie otworzony w przyszłym roku; tak samo jak Arka, na której Noe zgromadził wszystkie gatunki, będzie on przystosowany do przechowywania nawet najbardziej nietypowych zwierząt w tym – jeśli zajdzie potrzeba – leniwców i mrówników (tzw. prosiąt ziemnych występujących w Afryce) – podaje agencja AP.

Wiele zwierząt wwożonych do USA musi zostać poddanych kwarantannie, która np. w przypadku koni trwa trzy dni. Terminal będzie zaprojektowany tak, by oszczędzić przebywającym tam zwierzętom stresu. Dla przykładu, pomieszczenia dla kotów wyposażone będą w drzewa, by mogły się one wspinać; psy będą miały dostęp do basenów, a ich właściciele – zapewniony podgląd zwierzaków poprzez zainstalowane kamery.

Uczestnik i organizator konkursów hippicznych w USA Derek Broun powiedział w rozmowie z AP, że budowa terminala ARK to znakomita wiadomość dla osób wwożących konie do USA, ponieważ teraz są one przewożone z lotniska do ośrodka kwarantanny położonego 130 km od JFK.

Źródło: onet

Dodaj komentarz