fbpx

Tym samochodem można jeździć codziennie, a ładować tylko raz na miesiąc

Chińczycy starają się jak mogą, aby stworzyć technologię która przyczyni sie do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Ich ambitnym celem jest uczynienie swojego kraju wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o ekologię. Trzeba przyznać, że ten pomysłowy i pracowity naród osiąga w tej dziedzinie coraz większe sukcesy.

Pokazuje to najnowszy projekt, stworzony przez firmy Hanergy i JoyLong. Małe auto o nazwie Chinese K-Car to bardzo wydajny, solarny pojazd, który oferuje niesamowity zasięg i ekonomię. Największym atutem auta pojazdu jest zainstalowana na jego dachu cienka folia solarna.

Auto zostało wyposażone w akumulator o pojemności pozwalającej mu na jednorazowe przejechanie do 380 kilometrów. Dzięki temu żr Chinese K-Car jest mały i lekki, realny zasięg prototypowego pojazdu, niemal bez przerwy ładowanego panelem solarnym, wydłużył się do aż 600 kilometrów, co jak na auto w pełni elektryczne jest na prawdę fenomenalnym wynikiem.

Po przeprowadzeniu testów w chińskich metropoliach okazało się, że podróżując prototypowym autem do pracy lub na zakupy do 20 kilometrów dziennie, można go ładować tylko raz na miesiąc.

Dzięki panelom solarnym można wydłużyć dzienny zasięg auta o ok. 10 kilometrów. Tak znakomitych wyników mogą pozazdrościć Chińczykom praktycznie wszystkie koncerny samochodowe.

Chinese K-Car bazuje na konstrukcji innego, małego pojazdu o nazwie JoyLong EM3, który cieszy się dużą popularnością w Państwie Środka. Posiada silnik o mocy 40 KM i 150 Nm, może rozpędzić się do 80 km/h, dysponując zasięgiem na poziomie 380 kilometrów.

Projekt inżynierów z firmy Hanergy i JoyLong ma być sukcesywnie udoskonalany. Modyfikacje mają głównie dotyczyć udoskonalenia panelu solarnego, gdyż to właśnie dzięki niemu udało się zwiększyć zasięg pojazdu z 380 do 600 kilometrów. Mamy nadzieję, że ten wynalazek trafi kiedyś do Europy.

Źródło: GeekWeek.pl/Insideevs / Fot. JoyLong

Dodaj komentarz