fbpx

Powstała pierwsza w historii lalka Barbie z zespołem Downa

Producent lalek Barbie wprowadza na rynek swoją pierwszą lalkę z zespołem Downa. Przedsiębiorstwo ma nadzieję, że ta innowacja pozwoli jeszcze większej liczbie maluchów identyfikować się z postacią Barbie. Modelka Ellie Goldstein została wybrana jako twarz kampanii reklamowej tej nowej zabawki.

Mattel, firma produkująca zabawkę, wybrała Ellie Goldstein jako twarz kampanii reklamowej. „Fakt, że dzieci będą mogły bawić się tą lalką i uczyć się, że każdy jest inny, wiele dla mnie znaczy” – napisała modelka w mediach społecznościowych.

Jak przyznała, kiedy po raz pierwszy ujrzała nową Barbie, była „bardzo wzruszona i pełna dumy”. „Różnorodność ma ogromne znaczenie. Ludzie powinni zdać sobie sprawę, że na świecie żyje więcej osób takich jak ja. Barbie przyczyni się do tego” – podkreśliła 21-letnia modelka.

Pierwsza Barbie z zespołem Downa

Nowa lalka odznacza się unikalnym wyglądem oraz szczególnymi ubraniami i akcesoriami dołączonymi do zestawu. Jej żółto-niebieska sukienka nawiązuje do miesiąca promowania świadomości na temat zespołu Downa, którego reprezentują właśnie te kolory. Różowy naszyjnik z wisiorkiem noszony przez Barbie symbolizuje trzy kopie 21. chromosomu, odpowiedzialne za charakterystyczne cechy związane z zespołem Downa. Na nogach lalki można także zobaczyć ortezy stawu skokowego, często używane przez dzieci z tym zespołem.

W wywiadzie dla portalu Independent, dyrektor generalna NDSS, Kandi Pickard, przyznała, że wprowadzenie lalki na rynek ma wielkie znaczenie dla społeczności osób z zespołem Downa, gdyż po raz pierwszy będą mogli bawić się lalką Barbie, która wygląda jak oni. „Należy docenić siłę reprezentacji. To ogromny postęp” – podkreśliła Pickard.

Lisa McKnight z firmy Mattel zaznacza, że nowa lalka ma na celu pozwolić wszystkim dzieciom odnaleźć w Barbie cząstkę siebie. „Chcemy również zachęcić dzieci do bawienia się lalkami, które różnią się od nich, co może pomóc w zrozumieniu innych i rozwijaniu empatii” – przekazała w oświadczeniu opublikowanym we wtorek przedstawicielka producenta. „Jesteśmy dumni, że wprowadzamy lalkę Barbie z zespołem Downa” – dodała.

 

 

One thought on “Powstała pierwsza w historii lalka Barbie z zespołem Downa

Dodaj komentarz