fbpx

Teściowa krytykuje synową za bałagan. Odpowiedź jej syna pokochały miliony kobiet

“Twoja żona nie dba o porządek w domu”. Wiele teściowych potrafi wytknąć lenistwo i bałaganiarstwo swoim “ukochanym” synowym. To, jaki będzie dalszy los takiego małżeństwa, niestety zależy po części od tego, jak w takiej sytuacji zachowa się mężczyzna.

Są teściowe do rany przyłóż, ale i są takie, które doskonale wpasowują się w obraz teściowej z dowcipów. Matka Clinta niestety należała do tej drugiej grupy, więc z lekkością punktowała poczynania swojej synowej. Gdy pewnego dnia zwróciła uwagę na bałagan panujący w domu syna, ten postanowił odpowiedzieć jej w sposób absolutnie cudowny. Na pewno zdał test na lojalność wobec żony.

Daddy blog
Moja mama oczywiście doskonale wie, że nasz dom nie jest idealnie czysty, jednak oboje się staramy. Nie jest tak, że to tylko Mel sprząta, bo nasze małżeństwo jest związkiem partnerskim. Sprzątanie to zarówno moja, jak i jej działka.

Niestety dzieciaki często rozrzucają swoje zabawki, a naczynia w zlewie czekają cały dzień. To nie jest tak idealnie czysty dom, jak mojej mamy, ale nie przeszkadza mi to. Właściwie to jakoś w ogóle nad tym nie myślałem, więc nie wiedziałem, co odpowiedzieć mamie. Właściwie nigdy nie wiem, co powiedzieć w takich momentach.

Przypuszczam, że to, jak mama widzi nasz dom i rodzinę, wynika z tego, że patrzy na to przez pryzmat czasów, w których dorastała. Ja nie pamiętam dobrze mojego ojca, ale przypominam sobie pewną radę, którą kiedyś od niego otrzymałem na temat poszukiwań żony: Najwięcej możesz dowiedzieć się o kobiecie po tym, jak dba o swój dom. Właśnie dlatego myślę, że moja mama tak przesadnie dba o porządek. Już całe swoje życie będzie spełniać czyjeś oczekiwania.

Ale wiecie co? Ja biorąc ślub, w przeciwieństwie do mojego ojca, nie myślałem o czystym domu. Zastanawiałem się nad tym, czy podoba mi się to, co ma do powiedzenia moja przyszła żona. Później myślałem też nad tym, co sprawiło, że się w niej zakochałem. Zastanawiałem się, czy często się uśmiecha i jaką będzie matką dla moich dzieci.

Nie wziąłem ślubu po to, aby mieć czysty dom. Zrobiłem to dlatego, że wydawało mi się, że to ktoś z kim chcę spędzić resztę życia.

Gdy to powiedziałem mamie, odpowiedziała po chwili namysłu: No cóż. To chyba rzeczywiście ważniejsze niż czysty dom.

 

 

Źródło: facebook, natemat.pl

One thought on “Teściowa krytykuje synową za bałagan. Odpowiedź jej syna pokochały miliony kobiet

Dodaj komentarz